Надія на безвіз: Чи спростять українцям візовий режим з Великою Британією

Україну чекає довгий шлях до повного безвізу з Британією, однак діалог у цьому напрямку почався

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Київ та Лондон почали діалог щодо спрощення візового режиму між країнами. Однак передбачають, що цей процес буде тривалим.

Про ймовірний безвіз з Британією та проміжні результати переговорів розповідаємо детальніше.

Крок до безвізу України та Британії

Днями посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс розповіла, що Україну відвідає британська делегація. Мета візиту — ознайомлення з процедурами на кордоні та порядком видачі документів на тлі згоди Лондона говорити про візове спрощення для українців.

Однак, вона не вважає, що зміна візового режиму можлива в найближчому майбутньому, оскільки це не політичне питання, а питання безпеки кордонів.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс Фото з відкритих джерел

Свою думку вона пояснила тим, що питання безпеки кордонів має глобальний пріоритет для Британії.

"Це питання постало особливо гостро на початку війни в Іраку і через проблеми джихадистів, бойовиків, які могли потрапляти в країну, а також, в тому числі через потоки нелегальної міграції та небезпеки організованої злочинності. Це показники, які беруться до уваги, коли обговорюється питання їх візового режиму зі Сполученим Королівством. Отже, майбутнє питання про те, як буде виглядати цей режим між Британією та Україною, залежить від цих показників, а не від наших політичних переговорів або від підписання угод про партнерство", — сказала Сіммонс.

Вона також звернула увагу на процедуру видачі віз для українців та її своєчасність.

Однак, переговори та вивчення ситуації можна вважати "великим кроком вперед" у питанні спрощення візового режиму між країнами. Адже раніше Велика Британія категорично відмовлялась навіть говорити про візове спрощення для українців.

Новини за темою: Безвізу України з Євросоюзом нічого не загрожує, - Зеленський під час виступу в ВРУ

Угода між країнами як напівбезвіз

На початку жовтня президент України Володимир Зеленський відвідав Велику Британію з офіційним візитом, в рамках якого була підписана "стратегічно важлива" угода для країн. Документ має замінити Угоду про асоціацію у торгівлі з Британією після Brexit.

Підписи під документом поставили президент Володимир Зеленський з боку України та прем’єр-міністр Борис Джонсон з боку Британії.

В угоді прописані пункти, які стосуються міграції та подорожей. Так, Британія гарантувала рівні трудові права та відсутність дискримінації у зарплатні для українців, які легально працюють у Британії (ст. 16 Угоди). Також домовилися про "регулярний перегляд" правил трудової міграції для "надання більш сприятливих умов для пересування працівників" – у разі, якщо британський ринок праці це дозволятиме (ст. 17).

А для пересічних українців, які хочуть відвідати Британію як туристи, головною є стаття 18. В ній значиться: "Сторони започаткують співробітництво з метою полегшення руху осіб і, у разі забезпечення умов для добре керованої та безпечної мобільності, вживатимуть поступових кроків, щоб спростити громадянам здійснення подорожей та поїздок до країн одна одної".

Британський уряд уперше дав згоду почати діалог про взаємне візове спрощення, однак це лише початок шляху. Наступні кроки — за владою України, яка має довести, що безвізові українці не становлять небезпеки для Британії, що Україна гарантує безпеку документів тощо.

Так, скасування віз можливе, але воно буде поетапним. На кшталт співпраці з ЄС — спершу ймовірно буде спрощення для окремих категорій (приміром, безвіз для дипломатів) та зміна візової практики. І багато залежатиме від українських подорожуючих, які не мають зловживати правилами після перших полегшень.

Новини за темою: Україна планує безвіз зі ще однією карибською країною

Тимчасовий безвіз для британців

Україна, зі свого боку, хоча й надала безвіз для громадян Великої Британії, однак з 2020 року він тимчасовий. Причиною цього — вихід Британії з ЄС.

Так, у 2005 році право на безвізовий в’їзд до України було запроваджене для громадян Євросоюзу, а оскільки британці перестають ними бути, то правила для них змінюються.

Так, наприкінці січня цього року президент Володимир Зеленський видав указ про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Він діє з 31 січня 2020 року до 30 січня 2021 року. Термін перебування британців в Україні не має перевищувати 90 днів протягом 180 днів.

Новини за темою: У Європарламенті пригрозили скасуванням безвізу окремим українським олігархам і політикам

Куди українців пускають без віз

На початку 2020 року доступними для українських туристів було 128 країн. З цього списку повністю безвізовими країнами для українців є 92 країни (найбільше – в Європі), для решти потрібно або отримувати візу під час прибуття, або проходити попередню електронну реєстрацію.

Серед країн, для відвідування яких не потрібні візи, Австрія, Франція, Німеччина, Швеція.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...