live

Мюнхенська конференція – 2020: Очікування та реалії для України

Топ-новина
Топ-новина
Мюнхенська конференція з безпеки Фото з відкритих джерел

Увага світу до проблем України значно зменшилась, одна з причин цього – політичний вектор нової влади країни

В Німеччині стартує щорічна Мюнхенській конференції з питань безпеки. Цього року учасники будуть обговорювати безпекові питання, що торкнуться ситуації з Росією та можливого зменшення санкцій для стабілізації ситуації.

Про очікування та перспективи на Мюнхенській конференції розповідаємо детальніше.

Важливість Мюнхенської конференції

Мюнхенська конференція заснована з 1963 року як форум країн-членів НАТО. Цього року вона пройде з 14 по 16 лютого. Це дискусійний майданчик, який щороку збирає політичних лідерів з усього світу для обговорення гострих безпекових питань світу.

Президент України Володимир Зеленський планує взяти участь в конференції. Візит глави держави до Федеративної Республіки Німеччина запланований на 14-15 лютого. Зазначається, у межах конференції глава держави виступить на окремій сесії, присвяченій Україні, а також проведе двосторонні зустрічі з лідерами іноземних держав.

Наразі не повідомляється з яким саме посилом виступить Зеленський.

Про можливість проведення зустрічі міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" повідомляв раніше глава МЗС України Вадим Пристайко. Проте глава конференції Вольфган Ішингер спростував цю інформацію, заявивши, що формальна зустріч не запланована.

Нагадаємо, що зустріч лідерів країн в "нормандському форматі" має пройти у квітні.

До Мюнхену також завітають канцлер Австрії Себастьян Курц, прем'єр Канади Джастін Трюдо, прем'єр Нідерландів Марк Рютте, глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Канцлер Ангела Меркель не братиме участі в конференції, уряд Німеччини представлятимуть глава МЗС Хайко Маас, глава Міноборони Аннегрет Крамп-Карренбауер, глава МВС Горст Зеєхофер.

Збирається на конференцію і експрезидент України Петро Порошенко. Він планує підняти питання про невиконання Путіним Мінських домовленостей та звернути увагу на необхідність зміцнення проукраїнської міжнародної коаліції і посилення режиму санкції відносно Росії.

Чого чекати Україні від Мюнхенської конференції

За декілька днів до старту конференції, був опублікований річний безпековий звіт, який акцентує увагу на головних аспектах майбутніх обговорень. Топ-темою документу, і за великим рахунком, минулого року, стала політика Росії. В документі її характеризують як найнагальніший виклик для Заходу. І, відповідно до риторики в звіті, вона залишається такою в наступному році.

Українським проблемам безпекові лідери приділяють все менше уваги. Однією з причин стала зміна влади в країні, та як наслідок політичного вектору. "Новий президент України додав свіжої енергії до зусиль, спрямованих на припинення шестирічного конфлікту між Києвом та підтримуваними Росією сепаратистами на сході України, на Донбасі. Та хоча примирення стало дещо реальнішим, ніж рік тому, воно є далеко не гарантованим. Плани щодо припинення вогню та розведення ще можуть провалитися, а бойові дії – посилитися", - йдеться в річному звіті.

Проте конфлікт на Донбасі залишили в переліку тих, які потребують пильного спостереження у 2020 році. Та посунули його на останнє 10-те місце. Минулого року ситуація на сході України займала 9-те місце.

У звіті Україна згадується 8 разів. Минулого року увага до українців була значно більшою – загалом через очікування від президентської кампанії.

Росія як виклик для Заходу

У звіті йдеться про можливість послаблення санкцій проти Росії. Ідею перезавантаження відносин з РФ просуває президент Франції Емманюель Макрон. На його переконання, "європейський континент ніколи не буде стабільним, ніколи не буде в безпеці, якщо ми не послабимо та не прояснимо наші відносини з Росією".

Цю ідею жорстко розкритикували майже всі сторони Альянсу – більшість вбачає головну загрозу стабільності не на Заході, а в Москві.

Згадується також роль Росії в п’яти конфліктах, які потребують найбільшої уваги світових гравців.

Проте, за даними звіту, минулий рік не обійшовся без перемог Росії – повернення до Ради Європи, укріплення статусу посередника на Близькому Сході.

*****

Чи зможе українська делегація привернути увагу світових лідерів до проблем країни, буде відомо після проведення конференції. Наразі перед українською делегацією стоїть серйозне завдання – адже зміна влади в Україні не наблизила завершення конфлікту на Донбасі, як про це думають світові безпекові лідери.Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...