Новини » Світ Читать эту новость на русском

Масові тестування, відміна "Чорної п'ятниці" та ймовірність повного локдауну: Головне про боротьбу з COVID-19 у світі

Топ-новина
Топ-новина
Reuters

Служба зовнішньої розвідки України провела власний огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі. Станом на зараз зміни відбулися у 10 країнах світу. Де запроваджують масові тестування на коронавірус, хто відміняє довгоочікувані розпродажі та де вже найближчим часом може бути оголошено повний локдаун? Читайте далі у матеріалі

Федеративна Республіка Німеччина

Федеральний міністр охорони здоров’я ФРН Є. Шпан закликав населення повністю утриматись від приватних зібрань, несуттєвих поїздок країною та відвідування місць скупчення людей до початку Різдва.

Наразі приватні вечірки дозволені не більш, ніж між членами двох домогосподарств.

Португальська Республіка

В умовах надзвичайного стану, оголошеного Президентом Португалії на період до 23 листопада 2020 р., місцеві державні установи узгодили новий адаптований режим роботи.

Він передбачає зменшення кількості відвідувачів, надання послуг виключно за попереднім записом, по можливості дистанційне опрацювання документів в електронному вигляді до особистого візиту громадянина тощо.

Чеська Республіка

За інформацією колишнього Міністра охорони здоров’я Чехії Р. Примули, якщо влада збереже карантинні обмеження до 14.12.2020 року, кількість нових інфікованих COVID-19 жителів країни не перевищуватиме 1 000 за добу.

Новини за темою: У Чехії туроператор організовує поїздки за російськими вакцинами від COVID-19

Республіка Кіпр

Напередодні урядом Кіпру прийняте рішення про масове проведення експрес-тестів на коронавірус для мешканців острова.

Пріоритет в тестуванні буде у регіонів Лімассола і Пафосу, але проходити воно буде і в Ларнаці, і в Фамагусті. Безкоштовно здати аналіз зможе будь-який житель країни, але в першу чергу тест рекомендований тим громадянам, робота яких передбачає обслуговування клієнтів.

Королівство Нідерландів

Голова Ради безпеки Нідерландів Хуберт Брюльс у своїй заяві наголосив, що роздрібна торгівля в країні повинна належним чином відповідати безпековим вимогам та правилам, які визначені урядом для сповільнення поширення пандемії коронавірусу.

У цьому зв’язку Х. Брюльс звернувся до магазинів та крупних торгових центрів з проханням призупинити великі розпродажі у "Чорну п’ятницю" та під час різдвяних і новорічних свят для уникнення масового скупчення людей у торгових мережах.

Угорщина

В Угорщині у зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції діють такі обмежувальні заходи: 

 • з 20:00 до 05:00 діє комендантська година, виняток становлять походи з/на роботу, надзвичайні ситуації та вигул собак;
 • забороняється проведення зібрань;
 • дозволяється проведення сімейних/приватних заходів кількістю до 10 осіб;
 • ресторани зачинено, можливо лише приготування їжі для доставки або навинос;
 • магазини роздрібної торгівлі, салони краси зачиняються о 19:00;
 • готелі приймають виключно осіб, що приїжджають з діловою метою, заселення туристів забороняється;
 • весілля заборонені, дозволяється тільки державна реєстрація шлюбу за участі найближчих осіб (батьки, брати, сестри, свідки);
 • поховання відбуваються за участі максимум 50 осіб;
 • спортивні змагання проводяться без глядачів;
 • індивідуальні заняття спортом дозволені, аматорські командні тренування заборонені;
 • фітнес-зали, криті басейни, музеї, театри, зоопарки зачинені;
 • вищі навчальні заклади проводять заняття онлайн;
 • студентські гуртожитки зачинені;
 • у середніх школах від 9 класу вводиться дистанційне навчання;
 • ясла, дитячі садки, навчальні заклади для дітей до 14 років працюють.

Новини за темою: В Угорщині зафіксовано рекордний приріст випадків коронавірусу

Грецька Республіка

Уряд Греції розглядає можливість послаблення обмежувальних заходів з 1 грудня п.р у разі, якщо кількість добових випадків захворювання залишиться на тому рівні, що є на даний час, або зменшиться. При цьому планується поетапне відновлення функціонування бізнесу.

Канада

Зважаючи на збільшення кількості захворювань на COVID-19, уряд провінції Альберта повідомив про можливість запровадження найближчим часом 28-денного локдауну.

Про можливість запровадження локдауну повідомив і прем’єр-міністр провінції Онтаріо Д. Форд. Згідно з епідеміологічними даними, протягом останніх двох днів кількість смертей у провінції зросла на 45 відсотків.

В цьому контексті прем’єр-міністр повідомив про збільшення штрафів підприємствам, якщо вони не вживатимуть необхідних заходів для запобігання або припинення поширення COVID-19. Роботодавці зобов'язуються застосовувати захист для працівників та співпрацювати з розслідуваннями спалахів, коли вони трапляються на робочому місці. У разі порушення цих норм їм загрожуватиме штраф до 5000 доларів щодня.

Алжирська Народна Демократична Республіка

Прем’єр-міністром країни А. Джерадом з огляду на поточну епідеміологічну ситуацію прийнято рішення про запровадження додаткових заходів для запобігання поширенню пандемії COVID-19 в Алжирі, а саме:

 • запровадження з 17 листопада 2020 року терміном на 15 днів комендантської години з 20:00 до 05:00 ранку у 32 регіонах Алжиру. Водночас губернатори інших регіонів, після узгодження з компетентними державними органами, уповноважені встановлювати та змінювати дію комендантської години в окремих муніципалітетах або населених пунктах;
 • закриття терміном на 15 днів спортивних залів, місць для відпочинку, рекреаційних та розважальних зон, пляжів, молодіжних та культурних центрів;
 • обмеження торговельної та підприємницької діяльності, а саме: закриття після 15:00 магазинів з торгівлі побутової техніки, декоративних предметів, тканин, меблів, спортивних товарів, дитячих іграшок, кондитерських виробів, а також торговельних центрів, чоловічих та жіночих перукарень;
 • кафе, ресторани та місця швидкого харчування обмежують свою діяльність та працюють лише навинос (зазначені заклади зобов’язані закритися після 15:00);
 • продовження дії заборони на проведення на усій території країни будь-якого типу зібрань людей та возз’єднання сімей, зокрема, святкування шлюбів та інших урочистих подій.

Китайська Народна Республіка

З метою підвищення готовності до протидії можливим епідемічним загрозам в зимовий період влада Пекіну планує здійснити модернізацію 17 міських інфекційних клінічних закладів до кінця листопада. Основний акцент робитиметься на організації відокремлених кабінетів комп’ютерної томографії, ізольованих палат та лабораторій з тестування на нуклеїнові кислоти та створенні інших безпекових зон.

Крім того, в закладах збільшать автоматизовану видачу ліків та дистанційне консультування. Зазначене має підвищити ефективність швидкого тестування пацієнтів та знизити ризики перехресного зараження.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...