live

Кредит від МВФ: Чому фонд відмовився підписувати довготривалу програму кредитування України

Отримання довгоочікуваного кредиту відтерміновується, проте переговори тривають

Топ-новина
Топ-новина

Міжнародний валютний фонд

фото з відкритих джерел

Українська влада сподівається отримати фінансову підтримку від МВФ, незважаючи на зміну терміну програми та призначення нової глави місії.

Розраховують і на раніше узгоджений розмір кредиту. Питання лишається за ухваленням "антиколомойського" закону.

Розповідаємо детальніше про зміни в співпраці з МВФ та перспективи України.

Нова глава місії МВФ та що про неї відомо

Міжнародний валютний фонд призначив главою місії МВФ в Україні Іванну Владкову Голлар.

"Іванна Владкова Голлар, громадянка Болгарії, була призначена главою місії МВФ в Україні. У Голлар великий досвід роботи в економіках, що розвиваються. Вона змінила на цій посаді пана Рона ван Родена з 1 травня", - заявив постійний представник МВФ Йоста Люнгман.

Глава місії МВФ в Україні Іванна Гладкова Холлар Фото з відкритих джерел

Іванна Голлар змінила Рона ван Родена, який був керівником місії МВФ в Україні з з 11 вересня 2019 року.

Відомо про про нову очільницю місії небагато — раніше вона очолювала місію МВФ в Молдові, Північної Македонії та Азербайджані. Також повідомлялося, що Голлар — громадянка Болгарії.

Перспектива співпраці України та МВФ

Призначення нової голови місії фонду — це не всі зміни для України. Так, буде переглянуто і тривалість нової програми кредитування. Відомо, що МВФ відмовився від підписання трирічної програми з Україною, замість цього сторони зосередяться на 18-місячній програмі. За словами представника МВФ Джеррі Райса, вона надасть уряду більше можливостей для реагування на пандемію коронавірусу.

"Наразі вони обговорюють резервну угоду через безпрецедентну невизначеність, яка пов'язана з економічними і фінансовими перспективами, і необхідність зосередити політичні пріоритети на найближчому стримуванні та стабілізації", - уточнив представник МВФ.

Незважаючи на невизначеність тривалості програми, в Міністерстві фінансів України переконані, що обсяг фінансової підтримки України з боку Міжнародного валютного фонду не зміниться. У відомстві повідомили, що переговорні процеси з Міжнародним валютним фондом тривають, а питання щодо модальності програми (EFF — 3 роки або Stand-by — 1,5 роки) ще дискутують.

"У зв'язку з масштабною фінансово-економічною кризою у всьому світі через поширення COVID-19 і загальною економічною невизначеністю щодо тривалості та інтенсивності наслідків пандемії, МВФ змінив підходи до тривалості програм з країнами і пропонує варіант продовження співпраці з Україною за короткою програмою кредитування Stand-by", - йдеться в повідомленні Мінфіна.

Проте у відомстві переконують, що сума програми на відповідний період залишається незмінною. Переговори щодо кредитування планують фіналізувати на наступному тижні.

Що очікує від МВФ Україна

Ще наприкінці березня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна може розраховувати мінімум на 8 млрд дол. від МВФ. А після виконання умов близько 2 млрд дол. надійдуть протягом двох тижнів.

За словами глави Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої, виконання узгоджених умов дозволить Україні отримати понад 5,5 млрд дол.

А голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев повідомив, що перший транш від МВФ очікується в розмірі близько 4 млрд дол.

Та з виконанням умов виникла затримка. Для отримання довгоочікуваного траншу МВФ висунув дві умови — народні депутати мали проголосувати за ринок землі та прийняти закон про неповернення банків Сменаколишнім власникам. Перший закон був ухвалений та підписаний Зеленським.

Другий закон проголосували в першому читанні і до другого народні депутати внесли понад 16 000 поправок. Щоб розглянути документ та ухвалити його в другому читанні та в цілому, народні депутати змінили процедуру його розгляду.

Повідомлялося, що законопроєкт про банки нардепи мають опрацювати на позачерговому засідання Ради 12 травня. Долучитися до розгляду документу раніше запросили представників МВФ.

Про критичну необхідність ухвалити проєкт закону про банки повідомили в Мінфіні, інакше будь-які переговори з МВФ щодо програм фінансування будуть неможливі.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...