Новини » Світ Читать эту новость на русском

Кошти на освоєння нових професій, полювання на "фейки" та рейди правоохоронців: Як світ протистоїть пандемії COVID-19

Топ-новина
Топ-новина

Подорожуючі під час пандемії коронавірусу

REUTERS

Світ поступово занурюється у другу хвилю коронавірусної хвороби - росте подобова статистика захворюваності, зростає і кількість жертв недуги. Служба зовнішньої розвідки України провела власний огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19. Станом на зараз нововведення у боротьбі з коронавірусом набувають чинності в понад 10 країнах. Де уряди виділяють додаткові кошти на освоєння людьми нових професій на час пандемії, у яких державах посилюють карантин, а у яких контроль за його дотриманням - читайте далі у матеріалі

Федеративна Республіка Німеччина

Федеральний міністр економіки П. Альтмайєр очікує, що через зростання кількості заражень на коронавірус обмеження можуть продовжити до нового року і в найближчі 4–5 місяців будуть вжиті значні запобіжні заходи. Проти занадто раннього скасування обмежень також виступає асоціація міст і муніципалітетів ФРН.

У грудні 2020 року по всій Німеччині планується створити сотні центрів для вакцинації проти коронавірусу, серед яких центральну роль повинні відіграти виставкові зали. Перше підтверджене місце для цього – Бремен. У Берліні серед запланованих центрів – велодром, аеропорт Темпельхоф, виставковий центр та ін. До середини грудня центри мають бути пристосовані до використання і кожен повинен отримати спеціальний вакцинаційний транспорт, який опікуватиметься пацієнтами, котрі не можуть дістатися до відповідного центру.

Королівство Іспанія

МВС Іспанії попереджає про значне збільшення фейкової інформації стосовно короновірусу, його походження, нібито загроз з приводу використання противірусних медикаментів та вакцини. Передусім така інформація поширюється фейковими сайтами, які є схожими на інфоресурси державних установ (міністерств та відомств).

Італійська Республіка

У зв’язку зі стрімким зростанням нових випадків захворюваності міністром охорони здоров’я Італії Р. Сперанца 14.11.2020 підписано наказ про запровадження режиму "червоної зони" для регіонів Кампанія та Тоскана, а також "помаранчевої зони" для регіонів Емілья-Романія, Фріулі - Венеція-Джулія та Марке.

Республіка Австрія

Федеральний уряд країни оголосив другий жорсткий локдаун, який діятиме з 17 листопада до 6 грудня включно. Відповідно до  прийнятого рішення, зачиняються школи, всі торгові центри та магазини (за винятком продуктових та аптек).

Новини за темою: Обмежити контакти і не покидати будинок: В Австрії ввели локдаун

Вводиться 24-годинна заборона виходу із власних житлових приміщень без поважних причин, таких як відвідання лікаря, закупівля продуктів чи медичних препаратів, здійснення професійної діяльності, яку немає можливості перевести на homeoffice, здійснення догляду за літніми родичами та здійснення прогулянки з метою спортивних занять, вигулу домашніх тварин тощо.

Словацька Республіка

Із 15.11.2020 вступило в силу рішення уряду щодо продовження ще на 45 днів введеного у країні з 01.10.2020 надзвичайного стану, в рамках якого діють запроваджені санітарно-гігієнічні обмеження.

Республіка Хорватія

У країні діють попередні обмеження, триває особливий режим перетину кордону. Від іноземців при в’їзді вимагається наявність негативного ПЦР-тесту (не більше 48 годин від забору крові). До осіб, що мають право проживання в країні або країнах ЄС, як альтернатива тестуванню, може бути застосований 14-денний карантин.

Румунія

Національний комітет з надзвичайних ситуацій Румунії прийняв рішення про продовження з 14.11.2020 р. режиму надзвичайної ситуації в країні на наступні 30 днів.

Всі запровадженні раніше обмежувальні заходи щодо комендантської години з 23:00 до 05:00, носіння захисних масок у громадських місцях, а також дотримання соціальної дистанції залишаються дійсними.

Новини за темою: У Румунії на місяць закривають школи та запроваджують комендантську годину

У зв’язку з тим, що у цей 30-денний період Румунія святкуватиме День Незалежності (1 грудня) і мають відбутися Парламентські вибори (6 грудня), в рішенні Національного комітету з надзвичайних ситуацій передбачено таке:

  • в офіційному святкуванні Дня Незалежності Румунії, яке відбудеться біля Тріумфальної арки (м. Бухарест), не повинно брати участь понад 400 осіб;
  • всі учасники повинні дотримуватись соціальної дистанції та інших правил безпеки при участі у масових заходах;
  • проведення програми святкування буде обмежено одною годиною;
  • організаційні заходи із запобігання розповсюдження COVID-19 при проведенні виборів до Парламенту Румунії покладатимуться на повітових та міських голів.

Канада

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що федеральний уряд виділить 1,5 мільярда канадських доларів на підтримку навчальних програм та тренінгів, які допоможуть канадцям освоїти нову професію. Перш за все, програма стосуватиметься канадців, які працювали у сфері будівництва, транспорту та готельного господарства, що найбільше постраждали від пандемії.

Республіка Чилі

Відповідно до заяви уряду Чилі, з 23.11.2020 влада починає поступове відкриття кордонів для в’їзду до країни. При цьому іноземці та чилійці-нерезиденти, які прибуватимуть в Чилі з країн з високим ступенем розповсюдженості COVID-19, повинні мати негативний тест ПЦР на коронавірус, обов’язкову медичну страховку (яка покриватиме послуги лікування від SARS-CoV-2), паспорт стану здоров’я (відповідної форми).

Новини за темою: Вчені через штучний інтелект навчились виявляти ознаки COVID-19 у звуках кашлю

Особи, які прибуватимуть в Чилі з 23.11.2020 до 07.12.2020, повинні будуть також відбути 14-денний карантин. Чилійці та іноземці, які проживають в Чилі, по поверненню в країну після подорожей зможуть в’їжджати і без ПЦР-тесту, але у цьому випадку вони мають обов’язково відбути 14-денну ізоляцію. За наявності негативного ПЦР-тесту, зробленого максимально за 72 години до в’їзду в Чилі, такі особи будуть звільнені від обов’язкової ізоляції.

Республіка Парагвай

Із 16.11.2020 урядом Парагваю запроваджуються нові безпекові заходи в рамках карантинних обмежень. Зокрема, туристи з країн Південної Америки, які бажають відвідати Парагвай, повинні мати ПЦР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до в’їзду. Іноземці з інших країн світу, окрім результатів тесту, мають пред’явити поліс медичного страхування. У випадку недотримання вимог такі особи мають бути ізольовані на санітарний 14-денний карантин.

Королівство Саудівська Аравія

Муніципалітет Східної провінції Саудівської Аравії здійснив майже 500 експедиційних виїздів по регіону в рамках моніторингу запобіжних заходів щодо COVID-19. Перевірки проводились під наглядом відповідних органів влади, щоб забезпечити наявність необхідних протоколів для захисту здоров’я та безпеки жителів країни. В результаті рейдів було зафіксовано 661 порушення, пов’язане із невиконанням муніципальних вимог, і закрито 30 закладів.

Алжирська Народна Демократична Республіка

Профспілковою організацією "Національна спілка працівників освіти" оприлюднено заяву з вимогою закриття шкільних закладів в Алжирі у разі відсутності покращення у найближчі дні епідеміологічної ситуації в країні.

Держава Катар

Внаслідок незначного погіршення епідеміологічної ситуації в Державі Катар місцеві правоохоронні органи посилили контроль за дотриманням населенням карантинних та обмежувальних заходів. Зокрема, протягом останніх трьох днів співробітниками дорожньої поліції були проведені рейди на автошляхах з метою виявлення порушників законодавства щодо обмеження кількості пасажирів, які можуть одночасно знаходитись в салонах легкових автомобілів (не більше 4-х осіб, включаючи водія). В результаті були виявлені 23 порушника, стосовно яких складені та направлені до прокуратури відповідні протоколи. Також накладені штрафи на 550 осіб, які не носили маски у громадських місцях.

Малайзія

Старший міністр Ісмаїл Сабрі повідомив, що за останню добу, у межах заходів з контролю за дотриманням населенням протиепідемічних заходів, правоохоронцями було затримано 568 осіб за порушення вимог режиму умовного обмеження пересування. 516 порушників було оштрафовано, решта – заарештовані.

Азербайджанська Республіка

У Бакинському метрополітені пасажироперевезення припинені до 1 грудня.

Упродовж 14–15 листопада на головних вулицях, проспектах і дорогах у столиці і приміських селищах проводились чергові масштабні дезінфекційні роботи з використанням спеціальних хімічних речовин. У них були задіяні 40 одиниць спецтехніки і 2 тис. працівників комунальних служб.

Австралія

Федеральний уряд країни інвестує понад $ 720 млн. у будівництво заводу з виробництва вакцин і протиотрут на півдні континенту. Про це в понеділок повідомив телеканал SBS з посиланням на заяву уряду країни. За його даними, інвестиційний пакет буде спрямований на будівництво "найбільшого в Південній півкулі заводу з виробництва вакцин", щоб забезпечити в майбутньому готовність країни до пандемій.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...