live

Коронавірус в українців: Що відомо про лайнер Diamond Princess, де спалахнула хвороба

Топ-новина
Топ-новина
Коронавірус продовжує поширюватися світом Фото з відкритих джерел

Коронавірус панує у закритому просторі – на туристичному кораблі, що зараз перебуває на карантині

11 лютого міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька офіційно повідомила про стан українців, що заразилися коронавірусом на лайнері Diamond Princess, та розповіла, як евакуюватимуть українців з Китаю.

Світова статистика інфікування коронавірусом

Станом на 11 лютого відомо про 43138 випадків зараження коронавірусом у світі. При цьому померло 1018 осіб. Такі дані відображаються на сайті, написаному програмістами за кілька днів для достовірного моніторингу захворюваності смертельним вірусом на планеті.

Статистика захворюваності на коронавірус ZIK.UA

Серед усіх випадків інфікування найбільше хворих мешкає у материковому Китаї, 45 – у Сінгапурі, 42 – у Гонконгу та 32 – у Таїланді. До того ж 135 хворих виявлено на круїзному лайнері Diamond Princess, що наразі стоїть біля берегів Японії. 

Якщо моніторити ресурс щодня і по кілька разів, стає зрозуміло – люди інфікуються та помирають масово. За добу кількість хворих збільшується в середньому на кілька сотень, а померлих – на 70-100 осіб. При цьому повідомляється, що від коронавірусу не лише помирають, а й одужують: так, в цілому по Китаю станом на 11 лютого вилікувалося 4099 людей.

Карантин на лайнері Diamond Princess

Круїзний лайнер Diamond Princess дістав коронавірус ще 10 днів тому. 20 січня судно відправилося з японського міста Йокогама у круїз на два тижні за маршрутом Кагосіма – Гонконг – Окінава.

На борту знаходилося 2666 туристів та 1045 членів екіпажу. Повернутися лайнер мав 4 лютого, проте виявилося, що один пасажир, що зійшов на берег у Гонконгу, був інфікований коронавірусом. Тож вже 3 лютого у порту Йокогами було проведено термінову перевірку усіх присутніх, хто контактував з чоловіком (439 осіб), на предмет захворювання, бо вірус, безумовно, передався комусь з присутніх на борту.

Лайнер "Diamond Princess" CNBC

Серед них виявили 135 чоловік, котрі інфікувалися вірусом 2019-nCoV (громадяни Японії, США, Австралії, Канади, Гонконгу, Китаю, Нової Зеландії, Філіппін, Аргентини, Великої Британії та України). Тим часом міністерство охорони здоров’я Японії розпорядилося залишити лайнер на 14-денний карантин у Йокогамі. Місцева влада організувала доставку продуктів та медикаментів на лайнер та заборонила присутнім на судні виходити з кают. Медики продовжують тестування, аби постійно тримати на контролі кількість заражених коронавірусом.

Коронавірус дістався українців

9 лютого МОЗ України повідомило, що, відповідно до результатів лабораторних досліджень, з’ясувалося – в українця, члена команди лайнера Diamond Princess виявлено гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV.

А вже 10 лютого стало відомо про другого хворого українця на борту лайнера. Відомо, що їх зняли з лайнера та перевезли до японської лікарні, де їх лікуватимуть в ізоляції протягом 14-ти днів. У свою чергу МОЗ України буде щоденно поінформоване про стан їх здоров’я.

Наразі Державна прикордонна служба України має список з прізвищами 25-х українців, що перебувають на борту Diamond Princess. Коли вони повернуться додому (поки ця дата не відома), за ними встановлять медико-санітарне спостереження.

Що каже український МОЗ

На щастя, жодного лабораторно підтвердженого випадку коронавірусу в Україні не зафіксовано. При цьому міністерка Зоряна Скалецька зазначила, що в Україні створили оперативний штаб і затвердили план, який визначає готовність українських лікарень до реагування на виявлення вірусу. "В усіх лікарнях є більше, ніж п’ять з половиною тисяч ліжок, на яких ми можемо забезпечити в інфекційних лікарнях знаходження і лікування наших пацієнтів у разі виявлення у них інфекційних захворювань", - сказала Скалецька.

Також вона розповіла про п'ятьох українців, яких перевіряють на інфікування китайським коронавірусом.

"На сьогодні ми моніторимо усіх осіб, які повертаються з Китаю. Вони знають, які є симптоми і куди треба звертатися. Сьогодні є 3 особи, які повернулися з Китаю і звернулися за допомогою. У них і ще у двох контактних осіб взято матеріали для обстеження і дослідження. Тобто на сьогодні на контролі є п’ять осіб, яких ми перевіряємо, чи є у них такий вірус", - заявила Скалецька.

Евакуація українців з Китаю

Повідомлялося, що 11 лютого Україна має направити з Києва до Уханя спеціальний чартерний рейс для евакуації українців з китайської провінції Хубей, де шириться коронавірус. Перед відльотом до Києва українці мають письмово підтвердити своє бажання відбути до України та перебувати тут на карантині. Зараз таку згоду дала 51 особа.

Евакуйованих українців мають намір розмістити у закладі санаторно-курортного типу на Київщині. До речі, громадян України, котрі не захочуть знаходитися на карантині, не евакуюватимуть.

Скільки українців в Ухані

У провінції Хубей та у місті Ухань 51 українець — 49 осіб в Ухані, одна особа — у місті Сян’ян та ще одна — у місті Цзінмень. Станом на 29 січня 2020 року посольство України у Китаї встановило з ними контакт. Пізніше стало відомо, що в Ухані перебуває всього 80 українців і 51 людина виявила бажання повернутися в Україну. Саме за ними от-от і вилетить літак.

До речі, 30 січня та 3 лютого авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" виконала два рейси для евакуації українців з Китаю. Тоді літаки забрали з міста Саньї українських туристів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...