Коронавірус в Україні: Що відомо про перший випадок інфікування і як вберегтися від хвороби

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Поки в Україні хворою є лише одна особа

3 березня в Україні офіційно зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус. Насправді українці були готові до таких новин, а дехто навіть дивувався, чому вірус так довго оминає нашу країну. Тепер, коли він дістався України, ми вирішили ще раз розповісти про його особливості, а також нагадати застереження, що допоможуть залишатися здоровим.

Хто захворів на коронавірус в Україні

Про підтвердження тестів на коронавірус в українця розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Відомо, що перший хворий на коронавірус – це чоловік, котрий разом з дружиною перебував в Італії та повернувся додому, у Чернівецьку область, кілька днів тому.

При в'їзді в Україну у них перевірили температуру, але через те, що симптомів на той момент не було, хворобу неможливо було виявити.

Пара знаходилася вдома на самоізоляції, а 28 лютого у чоловіка виникли симптоми, що були схожими на китайський вірус: сухий кашель та лихоманка. Згодом у пари взяли аналізи і лабораторно підтвердили, що у чоловіка саме коронавірус. 29 лютого хворого забрала спеціальна швидка і доставила до інфекційної лікарні. Дружина хворого наразі перебуває вдома і симптомів не має.

За словами Віктора Ляшка, після виявлення коронавірусу в українця, бригада лікарів почала працювати з контактними особами, яких не налічується багато.

"Стан хворого стабільний. Його можна було і не госпіталізувати, надавати медичну допомогу на дому. Але це перший випадок, й наше завдання - унеможливити передачу вірусу в Україні", - зазначив Віктор Ляшко.

Тим часом місцева влада у Чернівцях запровадила профілактичні заходи у громадських місцях: у закладах освіти, культури, охорони здоров'я, громадському транспорті та на підприємствах. Також у місті можуть обмежити масові заходи.

Що радить МОЗ України

Віктор Ляшко зазначив, що тим, хто не має гострого респіраторного вірусного захворювання, не варто купувати хірургічні маски. Це, по-перше, може спричинити дефіцит на рівні країни і, по-друге, обманює мозок, нібито захищаючи організм від інфекцій, коли насправді це не так. Натомість варто використовувати ефективні методи профілактики гострих респіраторних вірусних захворювань.

Серед найголовніших методів профілактики, які радить МОЗ, – часте миття рук та використання антисептичних засобів, уникання контакту з хворими з симптомами ГРВІ або контакт на відстані 2-х метрів від людини.

Хірургічну маску варто одягати хворому з симптомами ГРВІ – аби зменшити відстань, на яку поширюється збудник інфекційної хвороби.

У свою чергу очільниця МОЗу Зоряна Скалецька заявила, що карантин та обмежувальні заходи можуть запровадити в Україні відповідно до динаміки появи нових випадків захворювання коронавірусом. Також вона розповіла про алгоритм дій для виявлення коронавірусу.

Алгоритм включає таке: кожна особа, яка приїжджає з країни, де має місце поширення коронавірус, проходить температурний скринінг і отримує інформацію, за яких симптомів необхідно звернутися до сімейного лікаря і вживати заходів із самоізоляції.

Що треба знати про коронавірус

В Україні оперативно створили сайт, присвячений симптомам та профілактиці коронавірусу. Там можна знайти поради стосовно того, як вберегтися від вірусу та багато іншої корисної інформації.

Симптоми. Спершу хворі на коронавірус відчувають лихоманку, кашель, ускладнене дихання або нудоту та розлади шлунку. Справа у тім, що спочатку хвороба нагадує грип або застуду. Варто пам’ятати, що симптоми коронавірусу можуть з'явитися не раніше, ніж через 2 дні після зараження і не пізніше, ніж через 14 днів. Інакше кажучи, людина може не мати симптомів, але заражати інших.

Як розповсюджується коронавірус. Відомо, що вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом. Немає підтверджень, що домашні тварини або фрукти чи овочі можуть бути переносниками хвороби. Вірус "живе" на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Тому потрібно дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку та інші предмети, яких торкаєтесь. До того ж у ВООЗ заявляють, що заразитися COVID-19 через посилку неможливо.

Профілактика. Якщо використовувати маску, то кожні 3-4 години змінювати її на нову. Найважливіше – ретельно мити руки з милом та уникати великих скупчень людей. 

Діагностика. Україна закупила тест-систему для виявлення нового коронавірусу. Тест-система та реагенти розраховані на обстеження 960 осіб, чого вистачить до моменту отримання чергових реагентів.

Що з вакциною. Зараз вакцини від нового китайського коронавірусу в світі не існує. Для її розробки необхідно від шести місяців.

Чи є ліки від коронавірусу. Рекомендованих ліків, призначених для профілактики чи лікування інфекції, не існує. Пацієнтів лікують симптоматично. До того ж вилікувати коронавірус противірусними препаратами неможливо.

Як Україна лікуватиме хворих на коронавірус. Повідомляється, що медична система України готова реагувати на випадки COVID-19 та надавати медичну допомогу. У цьому допоможуть інфекційні бокси, 12 тисяч місць в інфекційних стаціонарах, 2 тисячі лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч осіб медперсоналу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...