Коли чекати "посадок" та завершення конфлікту на Донбасі: Головне з фільму "Рік президентства Зеленського"

Загалом Володимир Зеленський переконаний, що після року роботи є певні результати, проте ще багато потрібно зробити

Топ-новина
Топ-новина

Президент України Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський, а з ним і вся країна, відзначили перший рік його роботи на новій посаді. До цієї дати був приурочений фільм "Рік президента Зеленського", трансляція якого відбулась 22 квітня. В ньому очільник країни вказав на отримані результати, розповів, чому немає "посадок" та що потрібно зробити в майбутньому.

Розповідаємо про топ-6 основних підсумків першого року президентства Володимира Зеленського.

Виконані обіцянки

Серед виконаного Володимир Зеленський відзначив ухвалення закону про імпічмент та скасування депутатської недоторканності. За словами очільника країни, не обійшлося без протистоянь — до такого рішення готові були не всі депутати.

Щодо гасла "Весна прийде — саджати будемо" і відсутності фактичних посадок, Володимир Зеленський зазначив, що українці мають самі визначитися, чого вони хочуть. З одного боку, громадськість вимагає результатів, але при цьому засуджує безпосередній вплив президента на роботу правоохоронних органів.

"Впливу президента на правоохоронні органи — що цю людину треба посадити, а цю не треба чіпати, — немає. Але щотижня викликати їх і казати — де результат? Я впевнений, що такий вплив повинен бути", - переконаний Зеленський.

Верховна Рада, Кабмін та чиновники

Характеризуючи парламент, Володимир Зеленський зазначив, що це наймолодша за віком Верховна Рада і вона ментально інша, особливо фракція "Слуга народу". Народні депутати монобільшості різні, проте є результат — 180 ухвалених законів за 8 місяців.

Очільник країни переконаний, що склад Кабінету міністрів України буде змінюватися, поки не стане ідеальним.

"Хтось скаже: уряд - це уряд, ним керує прем'єр-міністр. Але я впевнений, що президент має за цим стежити. Якщо якийсь міністр завалив роботу і не може виконувати свої обов'язки, я як президент буду впливати, буду робити все, щоб того чи іншого міністра міняли на іншого. І будемо ми це робити до того моменту, поки не зробимо ідеальний уряд", - зазначив голова держави.

Так будуть змінювати і Генпрокурора, доки не буде результату.

Володимир Зеленський також розповів, що наразі зарплата чиновника в Україні максимально сягає 47 тис. грн, а раніше заробляли мільйони. Це теж змінила нова влада, хоча було і складно.

Президент України Володимир Зеленський

Фото: Офіс президента

Не задоволений президент України процесом проведення конкурсів на посади керівників держпідприємств. За його словами, така процедура покликана не обрати гідну людину на посаду, а завадити звільненню попереднього керівника. Адже конкурси оцінюють комісії, представників яких свого часу поставили ті чи інші політсили.

Всі державні підприємства, всі наглядові ради потрібно перезавантажити.

Конфлікт на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський вважає, що на посаді глави держави йому вдасться закінчити збройний конфлікт на Донбасі. Він заявив: якщо не буде працювати Мінський процес, то українська сторона змінить тактику.

На його думку, владі вдалося пришвидшити Мінський процес, і тепер зустрічі Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції відбуваються щотижня, а не "раз на місяць чи раз на три".

Також Зеленський наголосив, що йому вдалося розморозити "нормандський формат" і не поступитися національними інтересами: Україна вийшла з непоганим результатом після зустрічі на найвищому рівні у грудні 2019 року.

Щодо обміну утримуваними особами Володимир Зеленський заявив, що й надалі буде намагатися повертати українців, "тому що людина — найвища цінність".

"Зі мною може не погодитись багато хто з українців, але я впевнений, що я правий, за одного нашого військового я б віддав 50, 100 беркутівців. Для мене цінніше повертати наших героїв. А для мене вони всі герої, які захищали Україну і захищають Україну. І ті, кого ми повернули, вони продовжують захищати Україну, і це і є наш скарб", - впевнений очільник України.

Міжнародні відносини

Повідомив Володимир Зеленський і про добрі відносини з міжнародними партнерами та підтримку світових лідерів.

Розраховує очільник країни і на кредит від МВФ у розмірі 8 млрд дол., якщо парламент дасть таку можливість.

Також повідомив про міцні стосунки зі США, незважаючи на минулорічні події.

Плани на майбутнє

Володимир Зеленський переконаний, що потрібно перезавантажити всі правоохоронні органи та зменшити їх кількість.

Перезавантаження потребує і судова система, бо наразі вона не працює справедливо.

За 5 років каденції Зеленський планує побудувати всі головні дороги, які з'єднають всі міста в Україні.

В планах також створити державну авіакомпанію, змінити підхід до реалізації медичної реформи.

Про себе нового та сім'ю

Володимир Зеленський розповів, що більше місяця у нього не було вихідних, проте жалітися не збирається.

Сам став жорсткішим та менш довірливим, адже в політиці багато людей, які працюють тільки на себе, без огляду на країну.

З певним дискомфортом зіткнулася і сім'я - дружина та діти. Адже важко знайти можливість побути наодинці, коли поруч завжди охорона.

*****

Президент України Володимир Зеленський після завершення карантину пообіцяв зібрати пресконференцію за підсумками першого року президентства.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...