Індексація та підвищення пенсій в Україні: Кому перерахують виплати в 2021 році

Топ-новина
Топ-новина
Більше третини українських пенсіонерів щомісяця отримують менше 2000 грн З відкритих джерел

Наступного року підвищення пенсій торкнеться 8-9 млн пенсіонерів

Уряд визначив дату індексації пенсій, перерахують їх уже наступного року. Тоді ж збільшаться виплати для деяких категорій літніх людей.

Про все це і дещо інше далі детальніше.

Коли індексуватимуть пенсії в Україні

Напередодні Кабмін на засіданні визначив 1 березня датою щорічної індексації пенсій. Раніше в Україні не було постійної дати індексації таких виплат, проте відповідні заходи проводилися в терміни, прописані в окремих постановах уряду.

За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, наступного року пенсії будуть проіндексовані для більш ніж 9 млн пенсіонерів, але "орієнтовно підвищення, як ми вже знаємо з практики, отримує близько 8 млн пенсіонерів".

Перерахунок становитиме близько 15%. Підвищення торкнеться розрахункового розміру пенсій - це можуть бути надбавки за понадстаж, до рівня прожиткового мінімуму або через наявність повного стажу.

Новини за темою: Держбюджет-2021: Як підвищення мінімалки й пенсій позначиться на економіці країни

Кому підвищать пенсію в 2021 році

Наступного року в Україні збільшаться соціальні виплати для деяких категорій пенсіонерів.

Так, відповідно до закону, непрацюючі пенсіонери старше 65 років з повним страховим стажем не можуть отримувати менше 40% мінімальної зарплати. В 2021 році цій категорії українців обіцяють підвищити пенсії завдяки зростанню "мінімалки". З 1 січня 2021 вона виросте до 6000 гривень, з 1 липня - до 6500. Відповідно названій вище категорії пенсіонерів виплати підвищать до 2400 і 2600 гривень.

Нараховуватиметься також наступна щомісячна компенсація:

- до 400 грн пенсіонерам старше 75 років, якщо пенсія не перевищує розмір середньої зарплати;
- до 500 грн пенсіонерам старше 80 років, якщо пенсія не перевищує розмір середньої зарплати.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна зауважила, що доплати пенсіонерам віком 75+ дозволять адресно підвищити мінімальні пенсійні гарантії для понад 1 млн пенсіонерів, які зараз мають стаж не менше 20 років - жінки і 25 - чоловіки, з 1712 грн, як є сьогодні, до 2500 грн.

Програма підвищення пенсії людям старше 80 років охопить понад 1,4 млн пенсіонерів. Однак індексувати компенсаційні виплати пенсіонерам віком 80+ і 75+ почнуть з 2022 року.

Водночас, як підрахували в Міністерстві фінансів, на реалізацію законопроєкту необхідно 4,5 млрд грн.

Новини за темою: Пенсійний фонд затвердив показник місячної зарплати для обчислення пенсій

Хто залишиться без підвищення

З 1 січня 2021 року, за словами колишнього міністра соціальної політики України Андрія Реви, пенсії військовим пенсіонерам перераховувати не будуть, оскільки закінчилася дія відповідних постанов.

"Дайте можливість автоматичного перерахунку пенсій військовим для того, щоб вони увесь час зростали. Але цього немає у програмі, там жодного кроку немає для того, щоб військовим змінити і підвищити пенсії. Я вам хочу сказати, що вони – неадекватні, вони не розуміють, які сьогодні їх чекають виклики", – наголосив Андрій Рева.

Новини за темою: У пенсіонерів з ОРДЛО після карантину буде місяць на верифікацію, - Резніков

За його словами, влада поки не вирішує це питання.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...