Гучні заяви, протести та сутички: Як у Раді проходить розгляд законопроєкту про ринок землі

Розгляд проєкту закону про землю лише от-от почався, проте уже відбулося декілька сутичок і в стінах парламенту, і поза ними

Топ-новина
Топ-новина
Фейсбук Борислав Береза

Народні депутати сьогодні розглядають скандальний законопроєкт про землю. Як і передбачалося – процес виявився складним, а дискусія від слів час від часу переходила до стусанів. Від ранку трибуна та президія парламенту заблоковані, а народні обранці не можуть розпочати роботу.

Що відбувалося у стінах Ради та поза ними і чому не варто поспіхом ухвалювати законопроєкт розповідаємо детальніше.

Як працювали народні депутати

На порядок денний роботи парламенту 6 лютого був винесений скандальний законопроєкт про ринок землі. Народні депутати монобільшості готові працювати до ухвалення документу. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія анонсував "земельну ніч". Нардеп зазначив, що розгляд законопроєкту має відбутися не за скороченою процедурою. Працювати були готові до 3-4 ранку – "до перемоги".

Народні обранці розуміли, що розгляд буде запеклим, і щоб не було "сюрпризів" в сесійній залі, ранком відбулося засідання фракції за участю Володимира Зеленського. Внутрішнє голосування монобільшості за проєкт закону показало, що голосів має вистачити.

Про можливість підтримати законопроєкт говорили і нардепи від фракції "Голос".

Ще до початку засідання Ради нардепи від "Слуги народу" заблокували трибуну. Між членом фракції "Слуга народу" Артемом Дмитруком і депутатом від "Батьківщини" Сергієм Власенком, який намагався пройти до Юлії Тимошенко, сталася сутичка. У цей час Юлія Тимошенко зайняла місце голови Верховної Ради України у президії.

Пізніше засідання парламенту таки відкрили, але група депутатів залишилася біля трибуни та президії. Декілька разів оголошувалась перерва в роботі парламенту.

Фейсбук Борислав Береза

Пізніше сталася ще одна сутичка між нардепами.

У цей час Юлія Тимошенко продовжила "блокувати" крісло спікера.

Українці проти ринку землі

Тим часом гаряче було і під стінами Верховної Ради – там зібралися активісти на акцію протести проти продажу землі.

Ранком мітингувальники прийшли до Офісу президента. Представники Всеукраїнської аграрної ради розпочали протест і вимагали зустрічі з Володимиром Зеленським, щоб домогтися "адекватного" запровадження ринку землі в Україні.

Акція протесту під Офісом президента PavlovskyNews

На думку аграріїв, на першому етапі право купувати землю повинні отримати тільки фізичні особи-громадяни України з обмеженням до 500 га.

Акція протесту під Офісом президента PavlovskyNews

Представник Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун повідомив про дві вимоги від аграріїв. Перша вимога – повинна бути поетапність та перехідний період. Друга вимога – президент і уряд повинні гарантувати аграріям фінансовий інструмент, щоб земля не була продана за безцінь.

Пізніше мітингувальники розпочали акцію протесту під стінами парламенту. Поліцейські спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України посилили чергування для забезпечення мирного проведення запланованих акцій. Проте це не допомогло уникнути сутички – вона сталася між силовиками та активістами.

Хто і чому проти розгляду законопроєкту про ринок землі

Трибуну Верховної Ради, після відкриття засідання та оголошення тривалої перерви, заблокували народні депутати від фракції "Опозиційної платформи - За життя". Народний депутат України Вадим Рабінович заявив, що закон про продаж землі, – це захоплення України, тому фракція буде будь-яким способом зривати голосування. У тому числі і блокувати трибуну. На його думку, одна з основних загроз прийняття законопроєкту – зосередження української землі в руках іноземних власників.

Фейсбук Борислав Береза

Нардеп Нестор Шуфрич припустив, що терміновість ухвалення рішення "Слугами народу" продиктована необхідністю продати українську землю іноземцям через борги. Він зазначив, що для конкретного наказу продати землю придумані уже всі механізми і "сьогодні ми побачимо наслідки цього трагічного рішення".

Народний депутат від фракції "Опозиційна платформа ‒ За життя" Юрій Загородній переконаний, що влада не має права ухвалювати закон про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення без проведення всеукраїнського референдуму. На його думку, парламентарії, насамперед, зобов'язані прийняти закон про народовладдя як невідкладний, і лише після цього можна оголошувати референдум.

Позиції фракції уже дала свої результати. Давид Арахамія заявив, що "Опозиційна платформа – За життя" – це єдина перепона в продажу землі. Якби нардепи від фракції не чинили опір, проєкт закону про землю вже було б проголосовано 2-3 місяці тому.

Співголова "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко зазначив, якщо монобільшість протягне законопроєкт про запуск ринку землі, фракція буде добиватися його скасування у Конституційному Суді. Нардепи наполягають на розгляді правок до проєкту закону – їх близько 3-х тисяч.

Наразі невідомо, чи буде проголосовано скандальний законопроєкт - нардепи ухвалили рішення працювати сьогодні до 19.30.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...