Голова НБУ – банкір: Ким є Кирило Шевченко і що він пообіцяв президенту на новій посаді

Топ-новина
Топ-новина
Кирило Шевченко Фото з відкритих джерел

Кирило Шевченко – досвідчений банкір з двадцятирічним досвідом роботи на низці посад різного профілю

Сьогодні Верховна Рада Україна призначила Кирила Шевченка на посаду очільника Національного банку України. Фінрегулятор залишався без голови з 3 липня, коли нардепи проголосували за звільнення Якова Смолія з цієї посади. Більше про епопею зі звільненням Смолія можна прочитати у нашому великому матеріалі.

Протягом двох тижнів у політичних колах обговорювали ймовірні кандидатури на високу посаду. Йшлося про трьох найочевидніших кандидатів – Володимира Лавренчука, ексголову правління "Райффайзен банку Аваль", Тимофія Милованова, ексміністра економіки та Кирила Шевченка, керівника "Укргазбанку".

Тримав руку на пульсі і МВФ, стежачи за ситуацією у банківській галузі України. Валютний фонд настільки глибоко занурений у політичні справи нашої країни, що дає поради щодо їх владнання.

Іноді такі поради здаються настільки жорсткими, що схожі на вимоги чи ультиматум в обмін на мільярдні транші кредитів. Так було і з введенням ринку землі – парламент прийняв закон і через кілька днів Україна отримала транш європейських грошей.

Щось схоже відбувалося і зараз – 14 липня президент Володимир Зеленський поговорив телефоном з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою. Бесіда стосувалася призначення голови Нацбанку. Зеленський фактично відзвітував перед МВФ, що, мовляв, уже сформував список кандидатів на посаду голови НБУ, і до кінця тижня запропонує парламенту остаточну кандидатуру.  

Ввечері у середу, 15 липня, глава держави визначився зі своїм кандидатом на посаду керівника НБУ – ним став Кирило Шевченко. Як бачимо, все відбулося навіть швидше, ніж сподівався президент, – сьогодні лише четвер, а очільника НБУ вже призначено.

Новини за темою: Відставка Смолія була для нас несподіванкою, - Офіс президента

Кар’єра і переконання Кирила Шевченка

Цікава річ – Кирило Шевченко, новоспечений керівник всієї фінансової галузі України, зазначав, що не збирається змінювати свою роботу в "Укргазбанку". ЗМІ поширили інформацію, буцімто він навіть своїм підлеглим у банку сказав, що йти з роботи не збирається. Однак, як виявилося, роботу змінювати все ж доведеться.

Кар’єра. Кирилові Шевченку 47 років, він народився у російському місті Тула, одружений, виховує доньку. З 1998 року є професійним учасником фондового ринку. Також виступає членом ради Незалежної Асоціації Банків України.

У 1987–1989 роках Кирило Шевченко працював на шахті ім. Ілліча, що у м. Стаханов на Луганщині. У 1994 році закінчив Харківський державний економічний університет, отримавши диплом економіста. Одразу ж після випуску з вишу Шевченко розпочав будувати кар’єру у банківській галузі.

Кар’єра Кирила Шевченка була достатньо насиченою з самого початку його професійного шляху. Спершу він працював в.о. начальника сектора залучення кредитних ресурсів в Українському кредитному банку. У 1995 році був економістом сектору кредитних ресурсів кредитного відділу Акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль".

Далі протягом дев’яти років працював у банку "Фінанси і Кредит", розпочавши роботу начальником відділу нормативів і завершивши першим заступником Голови Правління банку.

З 2006 року по 2009 року працював керівником Державної іпотечної установи і протягом року був радником прем'єр-міністерки Юлії Тимошенко. Далі ще рік був першим заступником Голови Правління АБ "Укргазбанк".

З 2012 року по серпень 2014 року Шевченко працював радником голови правління "Ощадбанку", а далі — першим заступником Правління, в.о. Голови Правління "Укргазбанк". А з 2015 року почав працювати головою Правління "Укргазбанку".

Новини за темою: Три гучні кадрові зміни в уряді: Кого призначать боротися з монополістами, керувати "оборонкою" та Нацбанком

Перша офіційна заява Кирила Шевченка

На засіданні фінансового комітету Верховної Ради Кирило Шевченко вже встиг окреслити вектор своєї майбутньої роботи і пообіцяв не допустити неконтрольованої інфляції та емісії гривні.

"Я як голова Нацбанку не допущу неконтрольованої інфляції і емісії", - заявив він, підкресливши, що співпраця з МВФ зараз є необхідною для подальшої роботи фінансової системи України.  Найголовніше завдання від президента – збереження інституційної незалежності Нацбанку, - підкреслив Шевченко.

Правда, поки Шевченко ще не вирішив, як змінюватиме нинішню команду Нацбанку, зокрема, чи звільнить заступницю голови НБУ Катерину Рожкову.

За його кандидатуру сьогодні, безумовно, голосували "слуги народу", але не всі. Кілька депутатів з пропрезидентської фракції, зокрема, Олександр Дубінський, виступили проти. Він певен, що Кирила Шевченка, котрий нібито причетний до низки кримінальних справ, лобіює не українська влада, а МВФ.

У свою чергу голова фінансового комітету парламенту Данило Гетманцев запевнив, що за керівництва Шевченка інфляції та неконтрольованої емісії в Україні дійсно не буде.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...