Голосувати не за пропискою: Як українці можуть змінити виборчу адресу на місцевих виборах

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Українці можуть змінити місце голосування до 9 вересня

На майбутніх місцевих виборах українці зможуть проголосувати не за місцем реєстрації. Це вперше, коли виборцям дозволили обирати місцеву владу там, де вони фактично проживають.

Розповідаємо детальніше, як змінити виборчу адресу.

Нововведення від влади

Ще на початку липня Центральна виборча комісія запустила електронний сервіс для зміни виборчої адреси онлайн. Таке нововведення впроваджене в Україні вперше, раніше можна було змінити місце реєстрації на виборах Президента України та парламенту.

"До 9 вересня кожен українець, який постійно проживає не за місцем реєстрації (в тому числі внутрішньо переміщені особи), зможе змінити місце голосування онлайн. Так, усі українці зможуть проголосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання", - повідомили в пресслужбі міністерства цифрової трансформації.

Від початку, щоб змінити виборчу адресу потрібно було надати документ, що засвідчує фактичне перебування виборця не за місцем реєстрації – договір оренди житла, право власності на житло, документ про підприємницьку діяльність чи родинні стосунки з особою, яка зареєстрована за зазначеною адресою.

Новини за темою: В ОП розповіли, як готують нардепів "Слуги народу" до телеефірів

Варто пам’ятати, що після зміни, виборча адреса буде визначена як постійна та не підлягає повторній зміні протягом наступних 6 місяців.

Наразі умови зміни місця голосування спростили, наведені документи не вимагають.

Як змінити виборчу адресу

На місцевих виборах українці можуть змінити виборчу адресу онлайн чи фактично завітавши до відповідної установи.

Щоб змінити місце голосування онлайн, потрібно мати електронний цифровий підпис.

Виборцю для зміни місця реєстрації потрібно:

1. Зайти на сайт Державного реєстру виборців і обрати підпункт "заяви та запити", а далі "звернення щодо зміни виборчої адреси". При цьому одразу ж потрібно авторизуватись за допомогою цифрового підпису.

2. Заповнити анкету та обрати причину зміни виборчої адреси, вказати актуальне місце проживання та електронну пошту. І ще раз підтвердити ці дані цифровим підписом.

3. Після завершення процедури має надійти лист-підтвердження заявки на зміну адреси. Про результат повідомляють пізніше на електронну пошту, або ж це можна перевірити на сайті реєстру.

Новини за темою: На виборах буде битва місцевих авторитетів і "відкат" від "нових облич", – Тизенгаузен

Інший спосіб змінити місце голосування – звернутися до відділу ведення реєстру виборців. Вони переважно розташовуються у приміщеннях районних державних адміністрацій.

Там також потрібно написати заяву на зміну виборчої адреси. Переглянути, адреси розташування відділів можна за посиланням.

Як отримати електронний підпис

Щоб скористатися можливістю зміни виборчої адреси онлайн, необхідно мати чи отримати електронний цифровий підпис.

Для цього потрібно звернутися до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів і надати заповнену реєстраційну форму, паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Електронний ключ до підпису краще зберігати на знімному носії (наприклад, на флешці).

Якщо звернутися до Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, ПриватБанку, то можна отримати кваліфікований електронний підпис безкоштовно.

Також можна звернутися до мобільного оператора, який замінить SIM-карту на картку з електронним підписом. Інші надавачі довірчих послуг оформлюють електронний підпис від 100 до 200 грн.

Новини за темою: Рішення про місцеві вибори не закрите, – Гавриш

Строк дії кваліфікованого електронного підпису складає 1-2 роки. Щоб продовжити його використання, можна просто поновити строк дії онлайн через вебсайт надавача.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...