live

Година Землі 28 березня: Як вимкнена мультиварка допомагає планеті

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Нині Година Землі є наймасовішою громадською акцією в історії людства  

Щороку протягом дванадцяти років країни світу організовують Годину Землі — час, коли вимикається максимальна кількість приладів, що споживають електроенергію. Таким чином стан екології і планети в цілому хоча б на йоту не погіршується.

Далі ми розповідаємо, як правильно відзначати Годину Землі так, щоб планета дійсно отримала трохи користі від людства.

Як виникла Година Землі

Година Землі – порівняно "молода" міжнародна подія, яку організовують всього дванадцять рік поспіль, з 2008 року. Її започаткував Всесвітній фонд природи, визначивши оптимальну дату проведення – останню або передостанню суботу березня. Цього дня люди, установи, компанії та заклади різної спрямованості вимикають світло та електричні пристрої на одну годину. Це важливо, адже така всесвітня акція покликана привернути увагу кожного до екологічних проблем нашої планети.

Вперше в історії Годину Землі провели Всесвітній фонд природи Австралії за підтримки видання The Sydney Morning Herald у 2007 році. Того року у Сіднеї на годину вимкнулися вогні у 2,2 мільйонах будинків і підприємств. Міст Харбор-Брідж у Сіднеї, Сі-Ен Тавер у Торонто, міст Золоті Ворота у Сан-Франциско, Колізей у Римі протягом години стояли у повній темряві. Це була потужна підтримка у боротьбі з невідворотною зміною клімату на планеті. А вже наступного року подія отримала світову підтримку – понад 100 мільйонів осіб у 35-ти країнах світу взяли участь у безпрецедентній екологічній акції.

Україна приєдналася до цього руху у 2009 році. Того ж року Година Землі стала наймасовішою в історії людства акцією, бо у ній взяв участь мільярд людей у всьому світі. У 2011 році кількість учасників виросла вдвічі – майже 2 мільярди осіб у 135-ти країнах світу долучилися до "екогодини".

Щороку акція набирала обертів та залучала велику кількість послідовників. Година Землі здатна змусити кожну людину замислитися над тим, як важливо частіше зупиняти нестримний потік енергії та технологічного розвитку і піклуватися про природу, яка потроху гине від безвідповідальності людства.

Що потрібно робити у Годину Землі і що це дає

Сьогодні людство живе так, що споживає у півтора рази більше, ніж може забезпечити планета. Люди викидають в атмосферу більше вуглекислого газу, ніж природа може поглинути, і знищує дерева швидше, ніж вони здатні рости.

Тому Година Землі має на меті спонукати людину захищати довкілля будь-яким шляхом. І єдина година у році здатна стати початком осмисленого використання дарів природи, якими вона щедро ділиться і які ми нещадно експлуатуємо і знищуємо, не даючи їй відновитися. Варто вимикати електричні прилади не лише протягом однієї години у році, а організовувати своє життя так, щоб користуватися ними менше: не залишати ввімкненими електричні прилади: хлібопечі, мультиварки, кондиціонери, телевізори, ігрові приставки; вимикати світло у кімнаті, коли у ній нікого немає; не купувати масово побутову техніку, без якої можна обійтися; сортувати сміття та використовувати менше пластику.

Прибічники Години Землі пояснюють, що мета події не економія електричної енергії у прямому сенсі, а радше усвідомлення людьми того, що вони власноруч щодня можуть хоча б трохи покращувати екологію навколо, елементарно економлячи електроенергію і знижуючи таким чином шкідливі викиди в атмосферу.  

Насправді Година Землі уже дала свої плоди. Зокрема, завдяки цій акції люди по всьому світу щороку активніше переходять на освітлення та опалення помешкань сонячними батареями.

Коли вимкнути світло в Україні цього року

Цьогоріч Година Землі пройде 28 березня протягом години з 20:30 до 21:30. У цей час потрібно вимкнути зайве освітлення і електроприлади вдома та на роботі.

Традиційно в Україні вимикається освітлення на найбільших пам’ятках архітектури, здебільшого у столиці. Так, у Києві на годину зникає електричне світло біля "Батьківщини-матері", монументу Незалежності, дзвіниці Михайлівського монастиря і Софійського собору. В Україні у Годині Землі беруть участь п’ятдесят міст, у тому числі всі міста-мільйонники. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...