Друга хвиля COVID-19 в Україні: Нове карантинне зонування, посилення протиепідемічних заходів та штрафи за відвідувачів без масок

Студентів переведуть на дистанційне навчання, а школярів відправлять на канікули

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні загострюється — минулого тижня добовий приріст хворих на COVID-19 сягнув майже 6000 осіб.

Через стрімке поширення захворювання влада вирішила ввести додаткові протиепідемічні заходи та посилити покарання за їх порушення.

Розповідаємо детальніше про реалії боротьби з коронавірусом в Україні.

Які міста потрапили в червону карантинну зону

Сьогодні набуло чинності нове карантинне зонування, рішення щодо якого ухвалила минулого тижня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

МОЗ

Карантинне зонування МОЗ

До червоної зони потрапили місто Канів Черкаської області та місто Суми. Відсьогодні там заборонено роботу громадського транспорту, роботу ТРЦ, кафе і ресторанів.

У помаранчеву зону увійшли серед інших Київ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Житомир, Ужгород, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

Тут під заборону підпадає:

- робота хостелів, турбаз тощо (крім готелів);
- робота розважальних закладів, ресторанів в нічний час;
- проведення планових госпіталізацій в лікарні;
- робота спортзалів, фітнес-центрів, крім тих, які приймають відвідувачів із розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів; установ культури;
- приймання нових змін в дитячі табори.

Діють обмеження для масових заходів - одна людина на 20 кв. м і не більше 100 осіб.

Однак, за новими правилами зонування, скасовується норма про заборону перевезення в громадському транспорті при заповненні 50% сидячих місць.

У жовту зону серед інших увійшло Запоріжжя.

Там забороняється відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають "кризові" послуги.

Всі інші області та міста входять до зеленої зони. Попри це, обов'язковим залишається:

- наявність маски або респіратора під час перебування в приміщенні;
дотримання дистанції під час проведення масових заходів (1 людина на 5 кв. м);
- дотримання дистанції під час проведення заходів в установах культури (заповненість 50% місць);
- перевезення людей у громадському транспорті у межах кількості сидячих місць. Ці обмеження діють і в інших зонах.

Новини за темою: У МОЗ назвали умови повернення України до жорсткого карантину

Нарада у президента — що вирішили?

Через стрімке поширення коронавірусу в Україні президент України Володимир Зеленський на вихідних провів нараду, на якій ухвалили низку важливих рішень у боротьбі з хворобою.

Так, за словами нардепа Михайла Радуцького, вирішили наступне:

- тимчасово перевести всі вищі навчальні заклади на дистанційне навчання;
- раніше розпочати канікули в школах. Точну дату доручили визначити органам місцевого самоврядування, однак оптимальною назвали дату до 15 жовтня;
- обмежити години роботи закладів громадського харчування, ресторанів, клубів у червоних і помаранчевих зонах до 22:00;
- збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень COVID-19, а також встановити незнижуваний запас ЗІЗ та препаратів, яких вистачить на тривалий час.

Більша частина рішень стосувалася безпосередньо закладів охорони здоров’я. Зокрема, було доручено:

- у Києві, Одесі та Маріуполі розпочати підготовку до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Планують закупити все необхідне обладнання для того, щоб нові госпіталі змогли почати роботу за лічені дні. Зокрема, в Києві госпіталь можуть розмістити в Палаці Спорту;

- підготувати відомчі лікарні та заклади, підпорядковані медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19;

- залучити інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях;

- збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу (для цього уряд надав 260 млн грн, з яких 100 млн – на контрактування приватних лабораторій, а 160 млн – на додаткову закупку реагентів та лабораторного обладнання);

- обладнати 80% ліжко-місць з хворими на коронавірус подачею кисню до кінця місяця (для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн).

Також сьогодні МОН має надіслати рекомендаційний лист до всіх закладів загальної середньої освіти щодо встановлення канікул з 15 до 30 жовтня.

В. о. міністра освіти та науки Сергій Шкарлет зазначив, що закладам професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої та вищої освіти (незалежно від кольору карантинної території) буде рекомендовано перейти на дистанційну форму навчання на період з 15 жовтня до 15 листопада з обов’язковим виїздом усіх студентів із гуртожитків.

Новини за темою: Карантин вихідного дня: Політолог заявив, що нові карантинні обмеження можуть ще більше вдарити по економіці країни

Як хочуть карати за порушення карантину

Від початку карантину, ще в березні, Верховна Рада України ухвалила декілька законів, відповідно до яких встановили покарання за порушення карантину. Так, тоді ввели штраф за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм у розмірі від 17 тис. до 32 тис. грн.

Нині хочуть дещо переглянути штрафи — запропонувати Верховній Раді розглянути зміни до законодавства, в яких передбачити штраф 3400-5100 грн для підприємств, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи транспорт людей без респіраторів або захисних масок.

Ситуація з коронавірусом в Україні

Від початку пандемії в країні лабораторно підтверджено 265 454 випадки коронавірусної інфекції, з них 5015 летальних, а побороти хворобу змогли 114 410 людей.

Зокрема, за останню добу зафіксовано 4420 нових випадків, 903 пацієнти одужали, а 43 особи померли.

Через збільшення пацієнтів, які потребують госпіталізації, у п'ятьох регіонах спостерігається найбільш напружена ситуація із заповненням лікарень хворими на коронавірус COVID-19.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що найскладніша ситуація наразі спостерігається у Донецькій, Одеській, Харківській, Сумській областях та у місті Києві.

А тим часом, щоб зменшити темпи поширення коронавірусу, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав місцеву владу в Києві, Сумах і Харкові посилити карантин.

Він зазначив, що зараз у влади в регіонах є повноваження для контролю ситуації з поширенням коронавірусу.

Новини за темою: Спершу Полякова, тепер - Білик: У Харкові поліція відкрила ще одне провадження через порушення карантину

*****

Раніше в МОЗ виключили введення жорсткого карантину в Україні.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...