Друга хвиля COVID-19: Чи готова Україна до збільшення хворих на коронавірус

В Україні майже щодоби виявляють понад 4000 хворих на коронавірусну хворобу

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Кількість хворих на коронавірус в Україні щодня збільшується. Минулого тижня було побито декілька добових антирекордів з виявлення нових випадків захворювання. Однак в МОЗ та ВООЗ дають ще невтішніший прогноз – кількість хворих може збільшитися в рази.

Так, Україна вступила в другу хвилю поширення коронавірусу.

Яка ситуація в країні та чи готові лікарні, розповідаємо далі.

Друга хвиля коронавірусу

Президент України Володимир Зеленський наприкінці вересня заявив, що в країні йде друга хвиля коронавірусної хвороби COVID-19. Тоді добовий приріст хворих на коронавірус був близько 3000 випадків.

Однак ситуація може значно порігшитись. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що на цьому тижні Україна може перетнути позначку в 5 тисяч нових випадків коронавірусу за добу.

Водночас він спрогнозував, що кількість хворих буде і надалі стрімко зростати, і закликав громадян "переглянути своє ставлення до коронавірусних правил".

До того ж керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що найближчими місяцями кількість хворих на коронавірус COVID-19 може коливатися від 7 до 9 тис. нових випадків на день.

А між тим, на початку серпня в МОЗ прогнозували другу хвилю COVID-19 наприкінці жовтня — на початку листопада. Вона буде поєднана з епідемією грипу, яка починається в жовтні.

Новини за темою: Хворі на COVID-19 виборці зможуть проголосувати в медзакладах, - Степанов

Чи готова Україна до збільшення кількості хворих

На початку серпня, Максим Степанов розповів, що в Україні вже підготували лікарні другої хвилі, які розраховані приблизно на 10 тис. пацієнтів.

Однак епідеміолог Андрій Александрін переконаний, що найближчим часом ми побачимо, що в Україні просто не буде кому надавати медичну допомогу хворим з COVID-19, навіть якщо будуть вільні ліжко-місця.

Він зауважив, що вже сьогодні у деяких великих містах завантаженість ліжок, які відведені під приймання важких хворих на COVID-19, становить 70%, а медична система через велику кількість нових хворих не витримує напливу і починає давати "збої".

Окрім цього епідеміолог звернув увагу на проблему із забезпеченням лікарів, зокрема, фінансами.

А тим часом міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що за 1 жовтня до лікарень з COVID-19 госпіталізовано 801 особу, всього в лікарнях з COVID-19 або підозрою на нього перебуває понад 15,5 тис. осіб.

"Дуже швидко зростає кількість людей, які мають середній або важкий перебіг хвороби і перебувають в лікарнях", - зазначив голова МОЗ.

А тим часом, приміром в Одесі, пацієнти з підозрою на коронавірус скаржилися, що їх не приймають до лікарень. Розповідали, що у медзакладах немає місць, і лікарі відправляють додому навіть найтяжчих хворих.

Новини за темою: У МВС хочуть залучити собак-нюхачів для виявлення людей із коронавірусом COVID-19

Яка ситуація з коронавірусом наразі в Україні

Минулий тиждень приніс невтішні новини — 5 днів поспіль фіксувалася добова кількість інфікованих - понад 4000 хворих. Так станом на ранок 4 жовтня було виявлено 4140 випадків коронавірусу, на ранок 3 жовтня - 4661 , на ранок 2 жовтня - 4633, на ранок 1 жовтня — 4069, на ранок 30 вересня — 4027.

Негативна динаміка спостерігається і цього тижня — на ранок 6 жовтня було виявлено 4348 випадків коронавірусу.

Загалом з початку пандемії COVID-19 в Україні захворіли 234 584 людей, з них одужали - 103 401, померли — 4520 осіб.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що один з основних чинників поширення коронавірусу в Україні - це проведення масових заходів.

У зв’язку з цим очільник МОЗ ще раз закликав мерів, не проводити масові заходи.

"Такі речі як святкування дня міста, або те свято, яке ми бачили в Запоріжжі... воно все буде призводити до зростання кількості хворих. Причому, до зростання досить миттєвого", - додав Степанов.

Як уберегтися від захворювання

Щоб уберегтися від коронавірусу, лікарі радять використовувати маски та рукавички, антисептики та тримати соціальну дистанцію не менше 1.5 м.

ZIK

Також варто уникати місць з великим скупченням людей.

Новини за темою: На Буковині зафіксували десятки випадків повторного зараження COVID-19

Як діяти при підозрі на коронавірус

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що хворий з підозрою на коронавірус COVID-19 не повинен сам йти здавати тест у приватну лабораторію. До таких пацієнтів сімейний лікар повинен направити мобільну бригаду.

Так, міністр нагадав алгоритм дій, які потрібно виконувати у разі появи симптомів коронавірусу:

1. Звернутися до сімейного лікаря, з яким укладений договір.
2. Лікар визначає, чи відповідають симптоми захворювання симптомам коронавірусу. 
3. Сімейний лікар надсилає до вас мобільну бригаду, яка робить тест.

За словами Степанова, в Україні є спеціально створені мобільні бригади, які в повному обсязі фінансуються Національною службою здоров'я і з ними укладено відповідні договори.

"Вони мають достатньо відповідних навичок і тестів, щоби провести ці аналізи якісно", - пояснив міністр. 

Далі після отримання результатів тестування сімейний лікар призначає лікування. Якщо у пацієнта легкі симптоми, він повинен лікуватися вдома. Якщо ж у пацієнта задишка або інші важкі симптоми, сімейний лікар приймає рішення щодо госпіталізації.

Якщо хтось пропонує інший алгоритм чи пропонує звернутися в приватну лабораторію, потрібно телефонувати на гарячі лінії департаменту охорони здоров'я або гарячу лінію МОЗ.

У разі якщо cімейного лікаря немає або фахівець відмовився викликати бригаду попри те, що у пацієнта є симптоми, характерні для коронавірусу, потрібно зателефонувати на регіональну гарячу лінію COVID-19.

МОЗ

Також, навіть якщо немає декларації, можна звернутись в територіальну поліклініку для проведення необхідних аналізів та лікування.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...