"Доступні кредити" від держави реальні?: Кому видали перший мільйонний кредит

Топ-новина
Топ-новина
Українці зможуть брати кредити на власну справу в Україні Фото з відкритих джерел

У перших числах лютого в Україні, схоже, почала працювати державна програма з надання підприємцям вигідних кредитів

У понеділок 3 лютого в Україні було видано перший кредит за державною програмою "Доступні кредити". Кошти надала державна фінансова установа – банк "Укргазбанк", а сума перевищила мільйон гривень. Далі – детально про отримувача кредиту та цілі, на які він планує направити отримані гроші.

Перший державний кредит – кому і на що

"Укргазбанк" видав перший в Україні кредит за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9%" у розмірі 1,5 мільйона гривень.

У банку повідомили, що кредитний договір було укладено з молодим вінницьким підприємцем на 1,5 мільйони гривень. Кредит було отримано за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9%" на п’ять років під 7% річних. Гроші будуть витрачені на розвиток бізнесу – мережі продуктових магазинів, зокрема, на закупівлю нового обладнання у новий супермаркет площею 903 квадратних метрів.

За словами заступника голови правління "Укргазбанку" Євгена Мецгера, "Програма "Доступні кредити 5-7-9%" тільки-но стартувала у п’ятницю, 31 січня, а зацікавленість українських бізнесменів у ній уже відчувається. Уже підписано одинадцять кредитних угод за новою програмою – при цьому найактивніші підприємці з Поділля, Вінниці та Київщини.

До речі, попередні заявки у "Приватбанк" на отриманя дешевих кредитів уже подали 9279 підприємців і представників малого бізнесу.

Цікаво, що 4 лютого до "Укргазбанку" прийшов президент Володимир Зеленський. У банку кажуть, що візит був потрібен, аби глава держави пересвідчився у роботі держпрограми.

Як, де і хто отримає "дешеві" кредити від держави

3 грудня президент України Володимир Зеленський анонсував державну програму "Повертайся та залишайся", яка передбачає виділення українським заробітчанам кредитів на розвиток підприємств. На думку президента, такі кредитні умови повернуть українців з-за кордону та дадуть їм можливість займатися власною справою на батьківщині.

20 грудня 2019 року парламент підтримав у першому читанні виділення з бюджету на 2020 рік двох мільярдів гривень на дешеві кредити для українських бізнесменів.

Таким чином Верховна Рада підтримала законопроєкт Кабміну про державну програму кредитів на 5-7-9% для малого підприємництва. 24 січня 2020 року урядом було схвалено старт держпрограми доступних кредитів для малого бізнесу з 1 лютого. І дійсно – з 1 лютого ця програма запрацювала на практиці.

За словами міністра економіки Тимофія Милованова, держава не регулюватиме відсотки за кредитами в банках, а компенсовуватиме їм різницю, аби підприємець в результаті виплачував менше.

В рамках вказаної програми держава має створити інструменти здешевлення кредитів, які будуть видаватися. Здешевлення має відбутися завдяки компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у гривні. Відсоток залежить від суми кредиту та від типу підприємницької діяльності, на яку кредит буде направлено:

  • 5% річних – за умови, якщо виручка підприємства складає не більше 25 мільйонів гривень на рік. До того ж цей бізнес має створити як мінімум два робочих місця протягом першого кварталу роботи.
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 мільйонів гривень на рік, який не створює робочих місць. При цьому за умови створення кожного нового робочого місця відсоткова ставка знижується на 0,5%.
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 мільйонів гривень на рік.

У Міністерстві фінансів зазначили, що у 2020 році у програмі зможуть взяти участь майже 50 000 позичальників. Це підвищить рівень зайнятості в Україні, допоможе у розвитку інноваційних та ефективних підприємств і таким чином збільшить доходи до державного бюджету України.

Особливості держпрограми у тому, що банки вирішуватимуть самі, кому виділяти кредити. А обов’язок держави – перевірити виконання підприємцем всіх умов програми. Угоду з Фондом розвитку підприємництва про участь у реалізації програми "Доступні кредити 5-7-9%" вже уклали банки "ПриватБанк", "Ощадбанк", "Укргазбанк", "Укрексімбанк".

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...