"Дія.Бізнес": Як портал від Мінцифри допоможе українським бізнесменам

Топ-новина
Топ-новина
"Дія.Бізнес" стане підручником для бізнесменів Фото з відкритих джерел

В Україні розробили та запустили портал з порадами для бізнесменів

Наприкінці лютого Кабінет міністрів України публічно презентував онлайн-платформу "Дія.Бізнес". По суті це інструмент, котрий має на меті полегшити вітчизняному бізнесу вирішення багатьох завдань. Розповідаємо далі, як працюватиме "Дія. Бізнес" та який функціонал пропонує українським бізнесменам.

Що таке "Дія. Бізнес" і хто її створив

28 лютого заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан презентувала на широкий загал сайт "Дія. Бізнес", створений спеціально для малого та середнього бізнесу в Україні. Портал був розроблений як для досвідчених бізнесменів, так і для підприємців-початківців.

Очікується, що за допомогою "Дія.Бізнес" бізнесмени можуть без труднощів, корупційних ризиків та найголовніше – надзвичайно швидко вирішувати будь-які питання, з якими можуть стикнутися у процесі роботи.

Ініціатором створення платформи стало Міністерство цифрової трансформації України. Примітно, що на розробку порталу держава не витратила жодної бюджетної гривні, натомість гроші давав приватний бізнес. Розробники кажуть, що у створенні сайту серед інших брала участь компанія Mastercard. За словами Валерії Іонан, мета онлайн-платформи – зробити ведення бізнесу легшим та якіснішим за допомогою цифрових технологій.

Функціонал порталу "Дія.Бізнес"

За великим рахунком функції сайту можна розділити на два великі блоки: інформаційні послуги та служба онлайн-консультацій. До того ж на сайті можна як зареєструвати, так і закрити ФОП.

Наразі "Дія.Бізнес" працює у тестовому режимі і пропонує такі змістові блоки:

  • Перелік бізнес-ідей з шаблонами, списки юридичних документів, необхідних для відкриття бізнесу;
  • Онлайн-сервіси та програми підтримки для бізнесменів;
  • Каталог бізнес-ідей з шаблонами;
  • Конкретні проблеми, з якими може зіткнутися бізнес, та методи їх вирішення;
  • Довідник підприємця з матеріалами профільних державних органів;
  • Відеоконсультації з фахівцями щодо систематизації бізнес-процесів, фінансового управління, взаємодії з державними органами, HR, маркетингу та продажів (розділ запрацює у квітні).

Аби отримати консультацію від експерта, підприємець має зайти на сайт "Дія.Бізнес", обрати необхідний напрям, визначити зручний для себе формат консультації, зареєструватися та зарезервувати час у календарі. Після цього він зможе отримати потрібну йому фахову консультацію.

У Мінцифри зазначили, що "Дія.Бізнес" – це не лише онлайн-платформа, а й офлайн-центри підтримки та хаби для підприємців у великих містах України. Правда, вони поки не працюють – відкриття першого консалтингового центру офлайн планується у Харкові у травні цього року.

Що дасть Україні "Дія.Бізнес"

У Мінцифри розповідають, що українські підприємці постійно стикаються з низкою проблем на усіх етапах розвитку власної справи. Це стосується, приміром, доступу бізнесу до інформації, проблем з оподаткуванням, відсутності достатньої освіти для підприємців тощо. "Дія.Бізнес" покликана вирішувати ці питання у тому числі завдяки розміщеним на сайті кейсам успішних стартапів, що переросли у повноцінний бізнес. З ними можна ознайомитися безкоштовно та взяти на замітку ключові моменти.

За великим рахунком сайт "Дії" має на меті допомогти потенційному підприємцеві вирішити, який напрям бізнесу йому обрати та як впоратися з численними труднощами на шляху до своєї мети.

*************

Розробники заклали у платформу "Дія.Бізнес" без перебільшення багатий функціонал. Сайт має усі шанси стати потенційною "школою українського бізнесу", проте лише час покаже, як він працюватиме і чи виконає хоча б частину анонсованих завдань.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...