День захисника України, Покрова Пресвятої Богородиці та Блакитний місяць: Головні свята та астрономічні явища жовтня

У жовтні буде додатковий вихідний

Топ-новина
Топ-новина
Pixabay.com

Розпочався другий місяць осені, який принесе українцям чимало свят. У жовтні відзначимо День захисника України та Покрову Пресвятої Богородиці. Також буде цікаве астрономічне явище – Блакитний місяць.

Про державні, релігійні свята, пам'ятні дати та астрономічні явища розповідаємо детальніше.

Скільки відпочиватимемо у жовтні

У жовтні 2020 року для працівників з п'ятиденним робочим тижнем буде 21 робочий день і 10 вихідних. Кількість вихідних збільшиться завдяки одному святковому дню. Відповідні вихідні передбачені статтею 73 Кодексу законів про працю, якою встановлені святкові та неробочі дати.

Додатковим вихідним буде середа, 14 жовтня, коли відзначається День захисника України. До того ж, 13 жовтня буде передсвятковим, тому за законом робочий час скорочується на одну годину.

Вихідні у жовтні 2020 року

Фото з відкритих джерел

Також 14 жовтня відзначається День українського козацтва та велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Новини за темою: Помірні дощі та середня місячна температура до +12: Укргідрометцентр дав прогноз на жовтень

Які державні та міжнародні свята відзначимо у жовтні

Місяць буде багатим на свята як професійні, так і державні та міжнародні. Уже у найближчу неділю, 4 жовтня, відзначатимемо День учителя. Також цього дня президент Володимир Зеленський запровадив в Україні День територіальної оборони.

14 жовтня святкуватимемо День захисника України, який з 2015 року став офіційним державним святом. Важливість цього дня в святковому календарі посилюється ще й тим, що паралельно з Днем захисника України також відзначатимуть День українського козацтва.

Окрім цього у жовтні відзначимо такі державні та міжнародні свята:

1 жовтня – День ветерана, Міжнародний день музики, Міжнародний день людей похилого віку, Всесвітній день вегетаріанства.
2 жовтня - Міжнародний день ненасильства, Всесвітній день посмішки, Міжнародний день соціального педагога.
3 жовтня - Всесвітній день тверезості.
4 жовтня - Всесвітній день тварин.
5 жовтня - Всесвітній день учителя, Всесвітній день архітектора, Міжнародний день лікаря.
8 жовтня - День юриста України, Всесвітній день зору.
9 жовтня - День рієлтора в Україні, Всесвітній день пошти.
10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я, День працівників стандартизації та метрології України, а також Європейський день боротьби проти смертної кари.
11 жовтня - Міжнародний день дівчаток, Всесвітній день боротьби з ожирінням, День художника в Україні, День працівника СЕС України.
12 жовтня - Міжнародний день зі зменшення небезпеки стихійних лих, День кадрового працівника.
14 жовтня - Всесвітній день стандартів.
15 жовтня - Всесвітній день боротьби з раком грудей, Міжнародний день білої тростини (День сліпих), Всесвітній день миття рук, Міжнародний день сільських жінок, День пам'яті жертв викиднів і дитячої смертності.
16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога, Всесвітній день продовольства, Всесвітній день хліба, День шефа і День алерголога.
17 жовтня - Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів, День працівників целюлозно-паперової промисловості в Україні.
18 жовтня - День працівника харчової промисловості, Всесвітній день цукерок.
20 жовтня - Всеукраїнський день боротьби проти захворювання на рак молочної залози, Всесвітній день статистики, Міжнародний день кухаря і авіадиспетчера, Всесвітній день боротьби з остеопорозом.
22 жовтня - Міжнародний день людей з вадами мовлення, Міжнародний день без паперу.
23 жовтня - День рекламіста.
24 жовтня - День Організації Об'єднаних Націй, Всесвітній день інформації про розвиток, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, Міжнародний день боротьби жінок за мир.
25 жовтня - День автомобіліста, Міжнародний день тещі, День маркетолога, День народження Національної спілки художників України.
26 жовтня - Міжнародний день шкільних бібліотек.
27 жовтня - Всесвітній день аудіовізуальної спадщини.
28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників, Міжнародний день анімації.
29 жовтня - День військового фінансиста України, Всесвітній день боротьби з інсультом, Всесвітній день псоріазу.
31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря, Всесвітній день міст, Міжнародний день економії, а також Геловін.

Новини за темою: Гривневий обмін: Які банкноти і монети не прийматимуть з 1 жовтня

Релігійні свята у жовтні

Серед великих релігійних свят цього місяця відзначатимемо тільки одне — 14 жовтня Покрова Пресвятої Богородиці. Воно було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з XII століття. За однією з версій, встановленню свята передувало видіння Андрія Юродивого під час облоги Константинополя військами агарян: Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист-покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.

Покрова Пресвятої Богородиці Фото з відкритих джерел

Великих та тривалих постів у жовтні не буде. Традиційно обмеження на вживання продуктів тваринного походження встановлені щосереди та щоп'ятниці.

Новини за темою: З 1 жовтня водії в Україні повинні їздити з увімкненими фарами, - Нацполіція

Астрономічні явища у жовтні

Цього місяця, 2 жовтня, розпочнеться метеоритний потік Оріоніди. Його пік припаде на 21-22 жовтня. Це метеорний потік середньої сили, що дає до 20 метеорів на годину на піку.

Він створюється залишковим матеріалом комети Галлея, за якою спостерігають з давніх часів, та має місце щороку з 2 жовтня до 7 листопада. Зростаючий місячний серп дозволить розглянути об'єкти на темному небі.

Метеоритний дощ. Фото: Caters News Agency

Також 31 жовтня на небі зійде повний місяць, який ще називають Блакитним. Фаза настане о 17:49. Це швидше не астрономічна, а календарна подія, що випадає лише раз на кілька місяців.

За традицією, Блакитним називають третій повний місяць в тому астрономічному сезоні, на який припадає чотири повні замість звичайних трьох.

Однак "Блакитним місяцем" називають ще і другий повний місяць, що припадає на один календарний місяць.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...