live

COVID-19: Чи готова Україна до боротьби з небезпечним захворюванням

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

За останніми данними Міністерства охорони здоров'я, в Україні зареєстровано три лабораторно підтверджених випадки захворювання на новий коронавірус COVID-19: у Чернівецькій області – два випадки та у Житомирській - один.

Всього з початку 2020 року до Центру громадського здоров’я надійшло 67 повідомлень про підозру на COVID-19: 61 з них негативний, тобто коронавірусу немає, і три зразки наразі ще досліджуються.

На жаль, напередодні ввечері стало відомо, що 71-річна мешканка Житомирської області померла - її стан був важким.

Новини за темою: Коронавірус, грип або ГРВІ: Як відрізнити ці захворювання і що між ними спільного та відмінного?


Всього ж у світі було зареєстровано 145 369 випадків захворювання COVID-19, з них 71 694 (49,3%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 64 398 випадків у 121 країні/території/регіоні.

Які заходи вживає Україна для запобігання поширенню хвороби

Днями урядом було вирішено ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Винятком є лише заходи державної необхідності.

Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, але без глядачів.

Водночас від 12 березня по 3 квітня у всіх навчальних закладах країни було запроваджено карантин.

Новини за темою: Карантин в Україні. День перший – у Києві масово зачиняються кінотеатри та школи

Окрім того, напередодні на засіданні Ради національної безпеки та оборони було ухвалено рішення про закриття кордонів для іноземців. 

За словами президента Володимира Зеленського, виняток становлять лише іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, зокрема – представники офіційних міжнародних організацій та дипломатичних місій. Це обмеження буде запроваджено з 16 березня на два тижні. Далі рішення переглянуть.

Щодо українців, які зараз перебувають за кордоном:

Якщо з об’єктивних причин хтось не встигне цього зробити, то потрібно буде звернутися в українське консульство. У спільній взаємодії з українськими авіакомпаніями таких людей обіцяють повернути додому окремими нерегулярними рейсами.

Всі, хто повернуться на батьківщину, будуть піддані медичній перевірці. У разі виявлення ознак захворювання – направлені в обсервацію.

Усім громадянам всередині країни порекомендували утриматися від поїздок за кордон без крайньої необхідності, особливо це стосується туристичних мандрівок.

Людей похилого віку, особливо тих, які мають хронічні захворювання, попросили залишатися вдома.

Керівників підприємств – по можливості дозволити своїм працівникам працювати вдома, дистанційно. Особливо йдеться про тих, у кого є діти та немає з ким їх залишити через карантин у школах та дитячих садочках.

Новини за темою: Ми діємо рішуче і на випередження: Зеленський терміново звернувся до українців

"Від кожного з нас дуже багато залежить. Кожна людина, у якої проявляються навіть легкі симптоми захворювання, повинна самоізолюватися протягом як мінімум 7 днів та обов’язково звернутися до сімейного лікаря. Допомагають прості речі: мити руки з милом. Ретельно і більше 30 секунд. Користуватися дезінфектором, вітатися, не тиснучи руки та не цілуючи у щоки один одного, тримати дистанцію в один метр.Слід пам’ятати, що гречка, сірники і туалетний папір не рятують від коронавірусу. Потрібні критичне мислення, холодна голова та заходи гігієни", - наголосив під час свого звернення до громадян президент Володимир Зеленський.

Чи готова Україна до боротьби з небезпечним захворюванням

Як повідомили в МОЗ, від сьогодні з метою координації дій у період складної епідеміологічної ситуації, в Центрі громадського здоров’я розпочинає свою роботу внутрішній Оперативний штаб, якій буде займатись виключно питаннями COVID-19, відповідями на запити, збором, обробкою та наданням аналітичних висновків, які будуть основою для прийняття рішень на рівні країни.

В склад Оперативного штабу увійшли представники Центру, представники міжнародних та інших організацій, які будуть працювати у режимі ненормованого робочого дня.

У відомстві стверджують, що медична система України готова реагувати на можливі випадки COVID-19 та надавати кваліфіковану медичну допомогу.

Зокрема, в Україні близько 12-ти тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2-х тисяч лікарів-інфекціоністів та 5-ти тисяч медперсоналу.

Також в українських лікарнях є інфекційні бокси. Налагоджено систему діагностування захворювання. Є достатня кількість апаратів штучного дихання,  засобів індивідуального захисту тощо.

За словами президента Володимира Зеленського, найближчим часом інфекційні медичні заклади у кожному регіоні України будуть повністю забезпечені експрес-тестами для виявлення ознак коронавірусу.

"Уже виділено 100 мільйонів гривень на засоби індивідуального захисту. У разі потреби буде негайно виділено 500 мільйонів на закупівлю медичного обладнання для інтенсивної терапії за прискореною процедурою. Невідкладно Інститутом молекулярної біології НАН України буде виготовлено 200 тисяч експрес-тестів. З державного резерву до закладів охорони здоров’я передано 10 мільйонів масок. Також для проведення тестування у регіонах України будуть використовуватися пересувні лабораторії", - перелічив він.

**********

Більше про симптоматику коронавірусу COVID-19 та шляхи його передачі ви можете прочитати у нашому матеріалі - "COVID-19: Все, що потрібно знати українцям про новий коронавірус".

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...