Четверті "плівки Деркача": Як люди з голосами, схожими на голоси Порошенка і Байдена, "продавали" українцям безвіз

Топ-новина
Топ-новина
Петро Порошенко і Джо Байден Урядовий портал

Знову плівки, а на них – такі знайомі голоси…

У середу, 16 вересня, народний депутат Андрій Деркач оприлюднив чергову "порцію" викривальних плівок, на яких ми знову чуємо людей, чиї голоси схожі на голоси Петра Порошенка і Джо Байдена.

Нардеп провів брифінг з цього приводу, розповівши про аудіозаписи та прокоментувавши їх. Йшлося про розмови людей з голосами, схожими на Порошенка і Байдена щодо миру в Україні, їхнього ставлення до президента США Дональда Трампа і ще низки доволі цікавих речей.

Далі розповідаємо, про що саме говорили співрозмовники на аудіозаписах, які вже встигли стати скандальними, та що кажуть з цього приводу в українській політиці.

І частина брифінгу: звинувачення

З початку цього року в українській політиці встановилася закономірність – Андрій Деркач скликає брифінг, значить, будуть викривальні плівки з голосами, схожими на голоси високопосадовців.

Так сталося і цього разу – вже вчетверте Андрій Деркач ініціював зустріч зі ЗМІ. Пресконференція була поділена на інформативні та смислові блоки, які описували ту чи іншу ситуацію.

Знову про Байдена і Burisma. Спершу Андрій Деркач розповів свої припущення та думки з приводу мільйонів доларів, вкрадених у українського народу і виведених на рахунки родини ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена.

Деркач підкреслив, що у схемі була задіяна газовидобувна компанія Burisma Миколи Злочевського, до складу якої входив і Хантер Байден – син американського політика. До речі, Злочевський був міністром часів президентства Віктора Януковича.

"Присутність Байдена у керівництві Burisma та оплата його послуг – не що інше як політичний дах, який захищав Злочевського від українського закону, а саме від Кримінального кодексу", - запевнив Андрій Деркач.

На пресконференції він до того ж показав представникам ЗМІ відео, на якому анонімний свідок розповідає, як з України виводилися гроші, отримані злочинним шляхом.

"10 мільйонів доларів щомісяця. Гроші конвертувалися у безготівкові і переводилися на рахунки під фіктивні контракти", - каже свідок.

За його словами, Злочевський фактично використовував своє становище міністра, аби надавати преференції своїм же структурам, які займалися видобутком газу.

Також свідок підкреслив, що  гроші Злочевського клали у гривні на рахунки українських компаній, а потім конвертували у долари та перераховували на рахунки латвійського ПриватБанку. Буцімто з листопада 2014 року по жовтень 2015 року було зафіксовано платежі однакових сум – по 83 тисячі доларів щомісяця з рахунків Burisma на рахунок компанії Rosemont Seneca (США), що нібито належала Хантеру Байдену.

Про тарифи для українців. Андрій Деркач заявив, що українців грабують на тарифах Злочевський та Порошенко, а цифри у платіжках збільшені на 20-25% від реальних цін.

До того ж Деркач підкреслив, що по тарифах Порошенко діяв не один, а разом з Анатолієм Шкрібляком (екснардеп V скликання, власник Agricom Group), Дмитром Вовком (голова НКРЕКП) та Ігорем Кононенком.

"Кожне слово, яке нами озвучено, підкріплене документами з цифрами і записами, які нам передали журналісти-розслідувачі, а також люди, які володіють інформацією про корупційні схеми", - так Деркач резюмував першу частину брифінгу, додавши, що усі ці факти міжнародної корупції будуть передані українським правоохоронцям.

Новини за темою: Правоохоронні органи мають провести розслідування щодо "плівок Деркача", – Плачкова

ІІ частина брифінгу: четверті "плівки Деркача"

Найголовніша і, відверто кажучи, найцікавіша частина брифінгу Деркача була очікувано присвячена аудіозаписам бесіди двох чоловіків з голосами, схожими на голоси Петра Порошенка і Джо Байдена. Ймовірно, і ці плівки не стануть останніми – здається, що розмови, які ведуть співрозмовники на записах, безкінечні.

Перша розмова датується 16 листопада 2016 року, коли президентом США тільки-но став Дональд Трамп.

Про безвіз для України і лестощі "Байдену". На плівках чуємо, як голос, схожий на голос Петра Порошенка (тодішнього президента України) каже, що сподівається "продати" народу України безвіз. Голос, схожий на голос Джо Байдена, відповідає, що обіцяє приїхати і розповісти про складнощі передачі повноважень в адміністрації президента США.

Далі чуємо, як голос нібито Порошенка каже, що Джо Байден надзвичайно допоміг Україні, і його поміч можна прирівняти заледве не до порятунку нашої держави. Чути, що співрозмовники дружньо налаштовані і розсипаються у компліментам та лестощах одне до одного.

Далі дослівно діалог, оприлюднений Андрієм Деркачем:

"Голос, схожий на голос Байдена": Привіт, Петро. Це Джо. Як Ваші справи?

"Голос, схожий на голос Порошенка": Дуже добре, як завжди, коли я чую вас голос, мій дорогий друже...

Якщо президент (президент США Дональд Трамп, – ред.) зможе підтримати нас не тільки щодо "Мінська", а й безвізового режиму, це буде щось, що ми зможемо "продати" українському народу. Я дуже сподіваюся, що ви зможете приїхати, можливо 21 листопада, на річницю нашої Революції Гідності. Це було дуже важливим сигналом...

"Голос, схожий на голос Байдена": Що стосується мого приїзду 21-го. Я говорив вам, що ні за яких обставин не зможу приїхати 21-го. Я спробую приїхати відразу після, на початку грудня. Це так виходить зараз. Певною мірою частина мого маршруту залежить від вашої розмови з нашим обраним президентом. Одна зі справ, якою я займаюся, це... Нова адміністрація, я не критикую, але вона дуже повільно готується до передачі повноважень. Відверто кажучи, як велика частина Америки, вони вважають, що раз перемогли на виборах, немає необхідності форсувати передачу справ. Фактично вони повністю змінюють перехідну команду. Передача справ – це дуже делікатна річ, оскільки ця процедура проходила від адміністрації до адміністрації протягом останніх 100 років і вимагає обміну конфіденційною інформацією. І люди, які цим займатимуться, повинні бути відповідно перевірені, як ми робили це з адміністрацією Буша. Вони цього не зробили і намагаються наздогнати втрачений час. Чому я вам про це розповідаю? Тому що я був дещо обмежений у можливості розповісти їм про Україну.

Основна проблема, що нова адміністрація добре не знайома з ситуацією, тому я зустрічаюся з обраним віцепрезидентом, єдиним, хто має досвід зовнішньої політики...

"Голос схожий на голос Порошенка": Ви граєте величезну роль у встановленні миру в моїй країні, фактично в порятунку моєї країни. Це моє справжнє відчуття.

"Голос схожий на голос Байдена": Спасибі, ви, як завжди, щедрі. Я не планую нікуди йти. Я маю на увазі, що як приватна особа я маю намір включатися в зусилля, які ми почали.

"Голос, схожий на голос Порошенка": Так.

"Голос схожий на голос Байдена": Це моя мета, але якщо я приїду до цього, я стурбований, що вони не будуть достатньо обізнаними. Вони будуть думати, що я хочу їх переграти і заганяю в кут. Вони поставлять під сумнів мою мотивацію поїхати до того, як вони будуть повністю проінформовані. Я впевнений, ви це розумієте, ви хороший парламентер. Це мої роздуми на зараз і немає нічого, щоб змусило мене сумніватися в моїх судженнях, що це неправильний підхід.

Про Трампа. "Голос Байдена" просить "голос Порошенка" розповісти про бесіду з новообраним американським президентом (станом на листопад 2016 року) Дональдом Трампом. "Голос Порошенка" говорить про свою розмову з Трампом та розмірковує про його тон та атмосферу зустрічі. "Голос Байдена" раптом порівнює Трампа з собакою – його співрозмовник відверто схвалює таке ставлення.

Андрій Деркач оприлюднив ще одну, більш пізню розмову, зафіксовану на плівках – від 24 лютого 2017 року. На ній "голос Байдена" пропонує "голосу Порошенка" 1 млрд кредитних гарантій в обмін на звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна.

Деркач певен – ці гроші п’ятий президент Україні, так би мовити, освоїв на компанії-перевізнику "Богдан" та на "Ленінській кузні".

"Джо Байден зіштовхнувся із загрозою втратити стабільний дохід від Злочевського, а по суті, від українських громадян, коли Генпрокуратура на чолі з Віктором Шокіним почала кримінальні провадження по "Бурісмі" і крадіжкам грошей українців. До Байдена підібралися настільки близько, що він заради збереження абонплати від Злочевського пообіцяв Порошенкові 1 мільярд кредитних гарантій", - так прокоментував розмову та її бекграунд Деркач.

Новини за темою: Нові "плівки Деркача": Шарій заявив, що міняти безвіз на елементи своєї незалежності неприпустимо

P.S. четвертих "плівок Деркача": що кажуть у Порошенка

Після оприлюднення аудіозаписів не сталося нічого. Річ у тому, що український політикум зараз зайнятий трохи іншим – він направив усі зусилля на підготовку до місцевих виборів. В Україні у розпалі передвиборча кампанія. Тож, можна сказати, сенсації не сталося. До того ж інтерес до "плівок Деркача" загалом потроху випаровується – це ж бо вже четверта "порція".

Ясна річ, представники "Європейської солідарності" Петра Порошенка звинуватили Деркача у роботі на Росію, але це не новина. Так було і попередні три рази.

"Я не чув його сьогоднішнього виступу, але він працює на Росію", - впевнено зазначив нардеп від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко. 

Його колега по партії Володимир Ар’єв дотримується такої ж думки: "Я знаю, що Деркач – російський агент, при чому офіційно визнаний на рівні США, тому всі його плівки я вважаю сфабрикованими, сфальсифікованими операціями Кремля". 

Сам же Петро Порошенко проігнорував питання журналістів щодо його думки про четверту порцію плівок від Андрія Деркача. Він доручив експертам коментувати такі звинувачення.

Своєю чергою нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський назвав аксіомою факти збагачення Петра Порошенка за рахунок українців. Також він підкреслив, що сумнівається у відкритті нових кримінальних справ після заяв Деркача. 

До речі, нещодавно – 10 вересня – Міністерство фінансів США ввело персональні санкції проти Деркача, назвавши його "активним російським агентом", котрий прямо чи опосередковано брав участь у спробах втручання у президентські вибори у США.

Це красномовно свідчить про ставлення американської сторони до викривальної роботи Андрія Деркача та безпосередньо записів на плівках. Очевидно, що США не визнають позиції Деркача, виступають відверто проти неї та заперечують оприлюднені ним дані.

Новини за темою: Деркач натякнув, що американські санкції проти нього проплатив Рінат Ахметов

Історія "плівок Деркача" з весни-2020

20 травня у Києві Андрій Деркач оприлюднив першу частину аудіозаписів, на яких голоси, схожі на голоси Петра Порошенка та Джозефа Байдена, обговорюють низку економічних, бізнесових, безпекових питань, важливих для України, та тих, на які можуть повпливати у США.

Розмова стосувалася звільнення генпрокурора Віктора Шокіна та бізнесових справ Хантера Байдена (сина Джозефа Байдена) в Україні.

Тоді Офіс генпрокурора вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію за статтею про державну зраду та зловживання владою і службовим становищем (стосовно Петра Порошенка), але досі це не має жодних результатів.

23 червня Деркач оприлюднив другу частину плівок – з розмовами буцімто Порошенка з Байденом про компанію Burisma, з якою у 2014-2019 роках був безпосередньо пов'язаний син Байдена Хантер. До того ж голоси, схожі на голоси Порошенка і Байдена, говорять про нардепа Олександра Онищенка, відставку (вже колишнього) прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, тиск на (вже колишнього) прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та справи навколо очільника "Нафтогазу" Андрія Коболєва. Ці розмови Андрій Деркач охарактеризував як ілюстрацію міжнародної корупції та керування зовнішньою політикою України.

9 липня стало відомо і про треті "плівки Деркача" – записи розмов нібито Порошенка з Байденом та президентом Росії Володимиром Путіним. Бесіда між нібито Порошенком та нібито Путіним була доволі милою – говорили про миротворців, економічні проблеми Донбасу та оптимізацію роботи Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Вчорашня четверта "серія" записів, ймовірно, не остання, і за кілька місяців на нас може чекати чергова порція дружніх "міжнародних" розмов.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...