Бубонна чума в Китаї та Монголії: Чи загрожує людству "чорна смерть" Середньовіччя

Топ-новина
Топ-новина

В Китаї чоловік загинув від бубонної чуми

24 Канал

Випадки зараження бубонною чумою повсякчас виникають в різних куточках світу

На тлі пандемії коронавірусу в Китаї та Монголії виявили випадки захворювання на бубонну чуму. Ця хвороба була "чорною смертю" Середньовіччя, проте люди хворіють і нині. Однак у сучасних умовах хвороба піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою.

Розповідаємо детальніше, чи загрожує людству пандемія бубонної чуми.

Випадки бубонної чуми у 2020 році

В Монголії та Китаї виявили кілька випадків захворювання на бубонну чуму. Так, на заході Монголії госпіталізували двох осіб, які вживали в їжу сире м'ясо бабака. З огляду на це у двох районах провінції (аймаку) Ховд було тимчасово запроваджено карантин.

У Внутрішній Монголії, автономному регіоні на півночі Китаю, запідозрили випадок захворювання на бубонну чуму у скотаря з міста Байаннур. Також хворобу підозрюють у 15-річного хлопчика, який контактував із собакою, що упіймав бабака.

Через виявлені випадки в місті оголосили третій рівень попередження про профілактику чуми та боротьбу з нею. За попередньою інформацією, це триватиме до кінця 2020 року.

Крім цього, місцевих жителів закликали суворо дотримуватися вимог із запобігання та боротьби з бубонною чумою через ризик поширення хвороби серед населення.

Новини за темою: Китай є головною загрозою для Штатів, - глава ФБР

Також місцева влада не рекомендує полювати на диких тварин, а при виявленні випадків захворювання або підозри на захворювання негайно повідомляти уповноваженим відомствам.

Чим небезпечна хвороба

Бубонна чума є найбільш поширеною формою чуми в світі. Це бактеріальне захворювання, яке виникає в результаті укусу інфікованої блохи, що живе на диких гризунах.

Збудником чуми є бактерія Yersinia pestis, яка потрапляє в організм людини й рухається лімфатичною системою до найближчого лімфовузла, де починає розмножуватися. Пізніше лімфатичний вузол запалюється, набрякає й створює хворобливі відчуття. Такі лімфатичні вузли і називають "бубонами".

Інкубаційний період триває від 1 до 7 днів, опісля зазвичай розвивається гострий гарячковий стан. Типовими симптомами хвороби є раптове підвищення температури, озноб, головний біль і ломота в тілі, а також слабкість, нудота та блювота.

За інформацією ВООЗ, бубонна чума може за 24 години призвести до смерті дорослої людини, при невчасному зверненні до лікаря.

За своєчасної діагностики чума успішно лікується антибактеріальними препаратами і підтримувальною терапією.

Новини за темою: Я все більше і більше злюся на Китай через коронавірус, - Трамп

Росія побоюється поширення хвороби

Після виявлення випадків бубонної чуми в окремих регіонах Монголії та Китаю, які межують з кордонами РФ, Росспоживнагляд почав проводити кампанію щодо запобігання вживанню м'яса бабака на Алтаї. У селах розповсюдили інформаційні матеріали, а до прикордонного Ташанта відправили мобільну лабораторію для виявлення випадків чуми.

Уряд сусідньої російської республіки Тива також закликав мешканців не полювати на бабаків. "Бактерії поширюються блохами, які мешкають у хутрі гризунів. Щури та м'ясо бабаків та верблюдів небезпечні для людини", - нагадали чиновники.

Російські ЗМІ повідомили, що на початку мисливського сезону в районі Кош-Агач на Алтаї проти чуми вакцинували 16 500 людей. "З середини минулого століття Кош-Агацький район був відомим природним вогнищем чуми", - йдеться у повідомленні.

Спалахи бубонної чуми у світі

В Монголії та Китаї спалахи бубонної чуми мають постійний характер, зокрема через місцеві традиції вживання в їжу сирого м’яса дрібних гризунів, які можуть переносити інфекцію. Там поодинокі випадки захворювання трапилися у листопаді та квітні 2019 року.

Епідемія бубонної чуми була з серпня по листопада 2017 року на Мадагаскарі. Там захворіло понад 2000 людей, а 165 — померли. Постраждали також 82 медичних працівника, які працювали із зараженими пацієнтами.

Однак найбільший спалах бубонної чуми трапився в Європі в середі віки, тоді від хвороби померла майже половина населення.

Новини за темою: Китай вакцинуватиме військових експериментальним препаратом від COVID-19

Чи загрожує світу пандемія бубонної чуми

Фахівці стверджують, що загрози пандемії наразі немає, адже медики володіють набагато більшим арсеналом засобів для стримування спалахів і лікування хворих, аніж у середні віки, коли чума забрала сотні мільйонів життів.

Видання Healthline, посилаючись на експертів у галузі охорони здоров'я, зазначає, що світові не загрожує нова епідемія, оскільки в наш час чумі легко запобігти й вилікувати хворих.

"На відміну від XIV століття, тепер ми маємо розуміння, як це захворювання поширюється. Ми знаємо, як йому запобігти: уникати контактів із хворими чи мертвими тваринами в зоні поширення захворювання. Ми також можемо лікувати інфікованих пацієнтів ефективними антибіотиками і давати антибіотики людям у зоні ризику, щоб запобігти захворюванню", - розповів виданню Шанті Каппагода, доктор із Центру охорони здоров'я Стенфорда.

Новини за темою: Пекін може стати другим Уханем: Українець повідомив про ситуацію із COVID-19 у китайському мегаполісі

Варто зазначити, що бубонну чуму викликає бактерія, і хвороба добре піддається лікуванню антибіотиками.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...