live

Без паніки: Як Росія протидіє коронавірусу та хто приймає радикальні рішення

В Росії виявили понад 3,5 тисячі хворих на коронавірус та радикальних заходів поки вирішили не вживати

Топ-новина
Топ-новина
Фото з відкритих джерел

Влада Росії воліє не лякати громадян надзвичайними чи радикальними заходами, проте обмеження все ж вводять. Чиновники, переймаючись своїм рейтингом, намагаються не створювати паніку. І поки в РФ все ніби спокійно, коронавірус уже вразив понад 3,5 тис. громадян та пробрався у Кремль.

Розповідаємо детальніше про ситуацію з коронавірусом в Росії.

COVID-19 в Російській Федерації

Станом на 2 квітня в Росії зареєстрували 3 548 випадків коронавірусу в 76 регіонах країни. Від хвороби померло 30 осіб, одужало 235 людей. Про перший випадок захворювання на коронавірус в Росії повідомили 2 березня — це був чоловік, який повернувся з Італії. Першу смерть від COVID-19 зафіксували 19 березня.

І хоча коронавірус з'явився в Росії в перші дні березня серйозні заходи ізоляції громадян запровадили лише наприкінці місяця. Тоді президент Росії Володимир Путін оголосив всеросійські вихідні з 30 березня до 3 квітня зі збереженням заробітної плати.

До цього жорстких обмежень не вводили — з 23 березня школярів відправили на додаткові канікули, а студентів перевели на дистанційне навчання. Також ввели часткове обмеження на роботу спортивних, побутових та розважальних закладів. Але продовжує працювати громадський транспорт, влада не закривала кордони, проте пасажирське транспортне сполучення з іншими країнами таки припинила.

Громадян, які повернулися з-за кордону зобов'язали провести 14 днів в самоізоляції зі збереженням заробітної плати. На цей час їм видається лікарняний.

Загалом до 28 березня влада не вживала радикальних заходів протидії коронавірусу.

Проте все ж вирішили ізолювати громадян так, що ввели штрафи за порушення карантину до 40 тисяч рублів (12,6 тис. грн), якщо це призвело до смерті або завдало шкоди здоров'ю, то передбачено штраф до 300 тисяч рублів (94,7 тис. грн). А от за розповсюдження фейків про коронавірус загрожує кримінальна відповідальність. Відповідні закони нещодавно підписав Володимир Путін.

Москва в умовах карантину

З 30 березня мер столиці Сергій Собянін закликав громадян самоізолюватися, а порушникам пригрозили штрафами. Для мешканців Москви визначили 5 причин, через які можна вийти з дому:

- звертатися за екстреною допомогою,
- їхати і повертатися з роботи,
- ходити за покупками в найближчі до будинку продуктовий і аптеку,
- вигулювати домашній тварин не далі, ніж 100 метрів від під'їзду,
- викидати сміття.

Схожі правила діють і в інших містах Росії. Працювати продовжують ті, хто задіяний в безперервному або життєзабезпечуючому виробництві. Щоб працівники, приміром медики могли безперешкодно пересуватися містом, їм видали спеціальні довідки.

Загалом в Москві зареєстровано найбільшу кількість хворих на коронавірус.

Путін і коронавірус

Сам президент РФ Володимир Путін у "боротьбу" з коронавірусом вступив лише раз, виступивши зі зверненням до громадян. Він оголосив тривалі вихідні, розповів про нарахування допомоги тим, хто втратив роботу та про надбавки для тих, хто має право на материнський капітал.

При цьому, як повідомляють ЗМІ, Путін не ухвалює ніякі жорсткі рішення щодо боротьби із самим коронавірусом.

Головними дійовими особами в боротьбі з коронавірусом виступають мер Москви Сергій Собянін і прем'єр-міністр Михайло Мішустін. Прем'єр очолив Координаційну раду з боротьби з коронавірусів. А Собянін став керівником робочої групи Держради з цього ж напрямку.
Загалом Михайло Мішустін приймає глобальні рішення по всій країні. А Сергій Собянін, крім роботи в Москві, наділений повноваженнями розповідати губернаторам, що їм потрібно робити на місцях.

Сам Путін сприймає введення надзвичайних заходів як непопулярне рішення, що може знизити його рейтинг, і не хоче робити цього самостійно.

Президент РФ не хоче "лякати народ" гучними назвами надзвичайних заходів, тому підбираються максимально нейтральні назви - "загальна самоізоляція", "неробочий тиждень", а слово "карантин" намагаються не вживати.

Не поспішає брати відповідальність за жорсткі рішення і прем'єр-міністр Михайло Мішустін. Він "боїться" приймати такі рішення і до того ж сильно стурбований своїм іміджем, також його нерішучість можна пояснити тим, що він "технічний" прем'єр.

Введення надзвичайного стану уряд вважає крайнім заходом і ришення щодо цього має приймати президент.

Володимир Путін в лікарні Комунарки Страна.ua

А поки чиновники зволікають, коронавірус підібрався надзвичайно близько до самого Путіна — на COVID-19 захворів один із співробітників Кремля. До того ж президент РФ контактував з головним лікарем медзакладу в Комунарці Денисом Проценком, у якого пізніше виявили коронавірус. Наразі Володимир Путін вирішив працювати дистанційно.

Що далі?

Президент Росії Володимир Путін сьогодні заявив про продовження неробочого періоду до 30 квітня зі збереженням заробітної плати. Можливо кількість вихідних скоротять. Будуть працювати органи влади, аптеки, магазини та медзаклади.

До кінця тижня влада в регіонах має сама визначити рівень безпеки та запровадити відповідні заходи. Путін зазначив, що в деяких регіонах, приміром в Москві, коронавірус створив серйозну загрозу для людей, і ситуацію поки не вдається змінити. Тобто, за словами очільника РФ, місцева влада має діяти відповідно до ситуації. А головам регіонів нададуть необхідні повноваження.

Путін закликав громадян неухильно дотримуватися рекомендацій влади та запроваджених заходів.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...