Берні Сандерс чи Джо Байден: Хто стане головним суперником Трампа на виборах президента США

Топ-новина
Топ-новина
Джо Байден і Берні Сандерс Фото з відкритих джерел

У перший вівторок березня у США пройшли праймеріз, з яких запускається виборча "машина"

Вибори американського президента – процес багатоетапний, що підпорядковується певному алгоритму та традиціям, які сформувалися протягом сторіч. У вівторок, 3 березня, пройшов перший етап, що мав на меті визначити головних кандидатів з-посеред кількох десятків вірогідних.

Розповідаємо про результати "супервівторка", завдяки якому став відомий головний опонент Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді цього року.

Як минув "супервівторок"

Американські вибори відрізняються від виборів глави держави в Україні. У США кандидати висуваються від однієї з політичних партій під час праймеріз. Це – первинний етап президентських виборів, що завершується 6 червня 2020 року, коли партії визначають своїх претендентів.

Власне, праймеріз — це так звані внутрішньопартійні вибори, коли Демократична та Республіканська партії обирають, кого ж зі своїх представників висунуть кандидатом на виборах. Інакше кажучи, це офіційна процедура первинних президентських виборів, що організовується владою кожного зі штатів. За підсумками національного голосування кандидати отримують відповідне число делегатів, які влітку голосуватимуть за них на демократичній конвенції. 

Масштабні праймеріз традиційно проходять у Super Tuesday (супервівторок) одразу у 14-ти штатах, а також в Американському Самоа та серед демократів за кордоном.

У вівторок, 3 березня, у чотирнадцяти штатах були проведені праймеріз – первинні вибори, згідно з якими визначається представник Демократичної та Республіканської партій на президентських виборах.

Хто суперник Трампа від демократів

Відповідно до підрахунку голосів, чинний президент США Дональд Трамп виграв первинні вибори у 13-ти штатах, де вони були проведені республіканцями. Тож від Республіканської партії очікувано на вибори іде Трамп. 

Джо Байден Фото з відкритих джерел

Серед найбільш вірогідних кандидатів від Демократичної партії були колишній віцепрезидент Джо Байден і сенатор Берні Сандерс. Перший став лідером у дев’яти штатах, зокрема, в Арканзасі, Массачусетсі, Мінесоті, Оклахомі, Алабамі, Вірджінії, Північній Кароліні, Теннессі та Техасі. Сандерс переміг у чотирьох штатах: Колорадо, Вермонті, Юті та у найбільшому штаті країни – Каліфорнії. 

Берні Сандерс Фото з відкритих джерел

Мільярдер та колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг переміг на кокусах в Американському Самоа.

Відтак поки схоже на те, що головним суперником Трампа стане Джо Байден. Це значить, що Джо Байден матиме більше, ніж Берні Сандерс, місць делегатів на з'їзді демократів, де остаточно оберуть кандидата в президенти США від демократів.  Детальніше дізнатися про Берні Сандерса та його політичні погляди можна тут.

Що далі?

Остаточні результати Super Tuesday поки не відомі, але, як прогнозує The New York Times, Джо Байден матиме 670 делегатів, а Берні Сандерс – 589 делегатів.

Отож той, хто набере найбільше голосів, у липні на Демократичній національній конвенції (з'їзді партії) буде оголошений єдиним кандидатом від демократів і стане офіційним суперником Дональда Трампа на президентських виборах. Відомо, що з’їзд запланований на 13-16 липня, а безпосередньо вибори президента (59-ті) пройдуть 3 листопада 2020 року.

У США президента обирають так, щоб він мав не найбільше голосів окремих американців, а підтримку більшості штатів.

Окрім першого етапу, коли партії обирають кандидатів всередині, за планом ще два етапи виборів:

  • виборці оберуть виборників, тобто своїх делегатів, котрі голосуватимуть за певного кандидата ніби за довіреністю американських громадян. Буде обрано певну кількість виборників від конкретного штату відповідно до чисельності його населення;
  • виборники оберуть нового президента і віцепрезидента США - кожен виборник проголосує за того кандидата, який отримав найбільшу підтримку американців у тому чи іншому штаті.

Детальніше про кандидатів на пост президента США можна прочитати за цим посиланням. А про багатоетапну процедуру виборів американського президента можна дізнатися з цього матеріалу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...