Американські літаки над Україною: Чому бомбардувальники США патрулюватимуть український повітряний простір

Такі польоти проводитимуть на постійній основі

Топ-новина
Топ-новина
Патрулювання американських В-52Н в небі на Україною Командування Повітряних Сил ЗСУ

Цього року декілька разів в українському небі з'являлися американські військові літаки. Тільки цього місяця таких вильотів було два. І відтепер така практика буде постійною.

Розповідаємо, чому так сталося і що означатиме. 

Американські бомбардувальники в українському небі

У понеділок, 14 вересня, три стратегічні бомбардувальники Повітряних Сил США В-52Н у супроводі винищувачів Повітряних Сил ЗСУ патрулювали повітряний простір України. Патрулювання здійснювалося силами США, союзників по НАТО і партнерів задля стримування Росії.

В пресслужбі Повітряних сил ЗСУ розповіли, що В-52 під прикриттям українських винищувачів взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки.

Патрулювання американських В-52Н в небі на Україною Командування Повітряних Сил ЗСУ

Віднині такі патрулювання матимуть регулярний характер, адже місії В-52 в небі України є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великої Британії.

Новини за темою: Британські винищувачі перехопили два російські літаки біля берегів Шотландії

Чи прийнятна практика патрулювання

Це вже не перше патрулювання українського неба. Так, 4 вересня військові літаки ВПС США Боїнг B-52 Stratofortress пролетіли у небі над Україною, де їх супроводжували винищувачі ВПС країн НАТО та ключових партнерів Альянсу.

Загалом перші для України подібні маневри відбулися наприкінці травня, коли вітчизняні винищувачі супроводжували стратегічні бомбардувальники США B-1B Lancer — це більш сучасний надзвуковий бомбардувальник, який перебуває на озброєнні ВПС США з 1985 року.

Бомбардувальники супроводжували українські Су-27 і МіГ-29, а також турецькі літаки-заправники КС-135. Політ над Європою також включав тренування щодо інтеграції та взаємодії з польськими винищувачами F-16 і МіГ-29, а також з румунськими F-16 і МіГ-21. Завдяки літакам-заправникам бомбардувальники B-1B Lancer зробили круговий рейс з бази ВПС "Еллсворт".

Крім того, бомбардувальники B-1B спільно з грецькими винищувачами F-16 здійснили проліт над столицею Північної Македонії Скоп'є.

Новини за темою: Суди арештували 65 російських літаків через польоти до окупованого Криму

Що відомо про стратегічні літаки

Boeing B-52 Stratofortress "Стратосферна фортеця" — американський стратегічний бомбардувальник фірми "Боїнг" перебуває на озброєнні американської армії ще з 1955 року. До нинішніх днів стратегічний бомбардувальник пройшов низку модифікацій під сучасне озброєння.

На висотах близько 15 тис. метрів він може нести різні види озброєння, в тому числі — ядерне. Втім, як показує бойовий досвід в Іраку та Афганістані, бомбардувальник успішно здатен завдавати удари й на малих висотах.

Загалом В-52 може нести до півсотні боєприпасів загальною вагою 31,5 тонни.

Основне завдання, для якого В-52 розроблявся — доставка двох термоядерних бомб великої потужності до будь-якої точки СРСР. Сьогодні ж, внаслідок проходження глобальних модернізацій, його завдання значно ширші.

Це один з рідкісних випадків, коли літак безперервно перебуває на озброєнні понад півстоліття. Його створювали для доставки ядерних бомб до будь-якої точки СРСР у випадку повномасштабної війни.

Новини за темою: РФ навмисно збила літак МН17, - адвокат родичів загиблих

Реакція Росії

Через патрулювання американських бомбардувальників в небі над Україною Росія підняла свої винищувачі. Літаки було піднято для перехопленя у разі порушення повітряних кордонів країн та ймовірних військових дій в сторону РФ.

В Національному центрі управління обороною РФ повідомили, що 4 винищувачі РФ супроводжували три стратегічні бомбардувальники B-52 США над Чорним морем, які летіли з боку України. Радари виявили судна над акваторією Чорного моря. "Виявлено з боку України 3 повітряні цілі, які наближалися до державного кордону РФ. Для їх розпізнавання були підняті 2 винищувачі Су-27 і 2 винищувачі Су-30", — розповіли у центрі.

Водночас у Росії додали, що американські літаки не порушили державний кордон країни. "Всі польоти російських винищувачів виконувалися в суворій відповідності з міжнародними правилами використання повітряного простору", — резюмували в відомстві.

Зазначимо, що під час попереднього патрулювання, 4 вересня, російська сторона підняла на перехоплення одразу вісім винищувачів і перевела в повну бойову готовність ППО Південного військового округу.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...