Адаптивний карантин по-новому: Як змінилася методика зонування України

Топ-новина
Топ-новина
Карантин на вулицях Києва DW

Кабмін змінив методику розрахунку рівня захворюваності на коронавірус та виділив три показники, за якими будуть визначати, до якої зони вносити регіон

В Україні вчергове переглянули норми, за якими регіони відноситимуть до однієї з чотирьох карантинних зон.

Залежно від показників будуть посилювати карантин, а очільник МОЗ Максим Степанов попередив, що пильнуватиме впровадження додаткових заходів.

Про зміни щодо адаптивного карантину розповідаємо детальніше.

За якими показниками зонуватимуть Україну

Сьогодні на засіданні Центральної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) визначать нові зони ризику поширення COVID-19.

Напередодні Кабмін вніс зміни до умов адаптивного карантину в Україні. Рівень захворюваності будуть визначати за трьома показниками:

- заповненість ліжок;
- рівень тестувань;
- рівень нових захворювань на 100 тис. населення за 14 днів.

Також встановлено середню кількість тестувань на рівні не менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

Окрім цього, показник захворюваності не має перевищувати базовий рівень - 40 випадків на 100 тис. населення протягом 14 днів.

У випадку, якщо заповнюваність ліжок становить понад 50%, то вводиться помаранчевий рівень, якщо понад 75% ― червоний. Комісія прийматиме рішення про встановлення рівня епідеміологічної небезпеки кожні 7 днів, а рішення про послаблення рівня небезпеки не може бути переглянуте раніше, ніж через 14 днів.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив необхідність зміни підходу до визначення рівня захворюваності так: "Проаналізувавши показники, які є, ми вирішили зробити ще зручніше, ще зрозуміліше по яких критеріях ми визначаємо той чи інший рівень небезпеки. Роблячи ці пропозиції, ми намагалися врахувати всі нюанси. Ситуація на сході і заході різна. Всі ці пропозиції ми врахували і внесли відповідні пропозиції до уряду".

За словами очільника МОЗу, такий підхід – оптимальна форма нової реальності, щоб карантинні обмеження були максимально комфортними для українців і при цьому забезпечували стримування коронавірусу.

Наразі обмаль інформації, як це вплине на карантинні обмеження, які мають впроваджувати в регіонах з високим рівнем захворювання. Адже варто згадати, як влада в регіонах сприйняла попередню методику зонування України.

Новини за темою: Уряд змінює критерії визначення карантинних зон: Хто потрапить у "червону зону" й чому це небезпечно?

Що відбувалося в "червоних" зонах

З 1 серпня в Україні впровадили зонування регіонів відповідно до рівня захворюваності на коронавірус. І відразу до "червоної" зони, де хворих на COVID-19 найбільше, потрапив Луцьк та Тернопіль. Відповідно до карантинних вимог, там мали б посилити обмеження, але місцева влада впроваджувати додаткові обмеження відмовилась.

Приміром в Луцьку зазначили, що "червоний" рівень карантину передбачає зупинку громадського транспорту, закриття дитячих садків, закладів громадського харчування, готелі тощо. У міській раді наголосили, що це позбавить лучан роботи та засобів для прожиття. Крім цього, такий карантин спричинить ще більші недонадходження до міського бюджету.

"Луцька міська рада не буде приймати жодних рішень щодо зупинки транспорту або закриття будь-яких закладів у зв‘язку з вищевказаним незрозумілим рішенням. Якщо центральна влада хоче працювати по закону - нехай вводить надзвичайний стан та лише тоді зупиняє транспорт, закриває заклади та приймає інші обмеження", – заявив радник луцького мера Ігор Поліщук.

В Тернополі ж поставили під сумнів доцільність віднесення міста до "червоної" зони. І відмовилися посилювати карантин.

Станом на 3 серпня у Тернопільській міськраді заявили: "Середня кількість тестувань методом ПЛР становить 78,1 (показник має бути не менше 24); коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 11,1 (показник – 11); показник динаміки зростання випадків інфікування – 12,5 (показник – 10)".

А з 3 серпня "Укрзалізниця" тимчасово скасувала зупинку низки поїздів далекого сполучення у Луцьку та Тернополі. Це викликало неабияке обурення пасажирів, які прямували в ці міста. Так, у Тернополі пасажири домоглися зупинки потягу, який їхав з Херсону.

Пізніше міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що потяги "Укрзалізниці" будуть зупинятись у "червоній" зоні лише для висадки пасажирів.

З 8 серпня "Укрзалізниця" відновила зупинку низки поїздів далекого сполучення у Луцьку та Тернополі.

Новини за темою: На коронавірус захворів ще один "слуга народу"

До "червоної" зони, потрапив також Харків. Місцева влада відмовилась зупиняти громадський транспорт. Мер міста Геннадій Кернес зазначив: "Жодних обмежень по транспорту в Харкові вводитися не буде. І це не моє передвиборче гасло, а нормальне ставлення до харків'ян і забезпечення їх комфортного життя в місті".

Пізніше з’ясувалося, що трапилася технічна помилка, через яку Харків і потрапив до "червоної" зони.

Що далі?

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив на необхідності швидкого прийняття рішення щодо стримування поширення коронавірусу. "Ми дуже швидко перейшли від кількості хворих до тисячі на добу – і зараз уже півтори тисячі. Нам треба терміново приймати рішення, що ми сьогодні і будемо робити", - повідомив він.

Очільник МОЗ заявив, що окрім встановлення рівнів небезпеки, які достатньо чітко регламентовані і будуть відображати виключно епідситуацію в кожному регіоні, місті або районі, – "я буду наполягати на чіткому дотриманні всіх правил, які будуть встановлені на території регіону, міста або району".

Новини за темою: Словаччина заявляє про початок другої хвилі коронавірусу

Зазначимо, що ситуація в Україні щодо поширення коронавірусу не оптимістична. Станом на ранок 13 серпня в країні зафіксували новий антирекорд кількості виявлених хворих за добу - 1 592 нових випадків. Так в Україні на коронавірусну хворобу захворіло 86 140 осіб, з них одужало - 46 216, померло - 1 992 людей.

Також насьогодні не можуть послабити карантин 11 областей та місто Київ.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...