20 хвилин, і ти підприємець: Як зареєструвати ТОВ на порталі "Дія"

Топ-новина
Топ-новина
Тепер зареєструвати ТОВ можна прямо зі смартфону Фото з відкритих джерел

В Україні розробили і запустили на тестування портал з порадами для бізнесменів

Схоже, Україна потроху занурюється у всесвіт цифрових послуг, що наближує тріумф держави у смартфоні, як це колись обіцяв ще попередній прем’єр Олексій Гончарук. Приміром, нещодавно стало відомо, що на порталі "Дія" почалося тестування нового сервісу для майбутніх підприємців.

Далі розповідаємо, що це значить і як така електронна послуга може на практиці допомогти українцям відкрити власну справу.

Що пропонує сервіс для реєстрації ТОВ

Нагадаємо, що наприкінці лютого цього року український уряд презентував онлайн-платформу "Дія.Бізнес", яка стала інструментом для полегшення життя вітчизняного малого та середнього бізнесу. "Дія.Бізнес" стала відгалуженням масштабного проєкту під назвою "Дія".

І от з 26 червня на "Дії" почалося бета-тестування ще однієї бізнес-послуги – реєстрації товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, після тестування буде анонсовано офіційний запуск.

Раніше послуга з реєстрації ТОВ була доступна на сайті Міністерства юстиції, проте після офіційного релізу вона буде доступна тільки на diia.gov.ua.

Новини за темою: "Дія.Бізнес": Як портал від Мінцифри допоможе українським бізнесменам

Сервіс пропонує такі послуги:

  • Реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту. Подання такої заяви займає 20 хв.
  • Перехід ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту. Подання заяви: 10 хв. Реєстрація послуг — 1 робочий день.
  • Перехід діючих ТОВ з власної редакції установчих документів на новий модельний статут.
  • Обрання спрощеної системи оподаткування та подання заявки на реєстрацію платників ПДВ.

Усе це можна зробити безкоштовно за цим посиланням, витративши не більше 20-ти хвилин на всі етапи. Реєстрація пройде за 1 робочий день. Далі розповідаємо, як покроково пройти усі ці етапи.

Як почати оформлення онлайн? Найперше і найнеобхідніше, що знадобиться під час реєстрації, це – кваліфікований електронний підпис. Якщо у вашого майбутнього ТОВ будуть визначені кінцеві бенефіціарні власники — резиденти України, необхідно, аби вони були власниками біометричного документу: ID-картки або біометричного закордонного паспорту. Це потрібно для заповнення унікального номеру запису у реєстрі.

Якщо такого документу немає або бенефіціарний власник майбутнього ТОВ не є українцем, то реєстрація ТОВ можлива лише офлайн у Центрі надання адміністративних послуг.

До речі, засновниками ТОВ може бути юридична особа, зокрема, і ТОВ. Від імені юрособи рішення про утворення ТОВ підписує її керівник.

Етап 1. Потрібно зареєструватися або авторизуватися на порталі у кабінеті громадянина на сайті diia.gov.ua.

Етап 2. Далі необхідно заповнити онлайн-форму на отримання послуги та обрати потрібні вам опції модельного статуту (можна обрати редакцію статуту "за замовчуванням" – що це таке, читайте за цим посиланням).

Заяву, статут та протокол зборів засновників буде сформовано автоматично і надіслано на реєстрацію ТОВ до державного реєстратора.

При спрощеній формі оподаткування заяву на перехід до спрощеної системи буде автоматично надіслано до податкового органу за місцем вашої реєстрації.  

Варто пам’ятати, що всі документи ви маєте підписати за допомогою електронного підпису. Якщо засновників декілька, відповідно має бути декілька підписів. Тож спершу на заяву накладає підпис один засновник-заявник, а далі генерується відповідне посилання, яке потрібно надіслати всім іншим засновникам і вони по черзі відмітять свій електронний підпис. 

Як отримати повідомлення про реєстрацію ТОВ? Статус заяви можна буде перевірити безпосередньо у кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи відмову також з’явиться у кабінеті громадянина і надійде вам на електронну пошту.

Тільки-но ТОВ буде зареєстровано, запис про це з’явиться у Єдиному державному реєстрі. Там же будуть і дані взяття на облік платників податків.

Можна вважати, що з цієї миті ви можете отримати виписку з реєстру в кабінеті громадянина, роздрукувати її й користуватися як документом.

Новини за темою: Додаток "Дія" в дії?: Хто злив персональні дані українців в мережу

Що робити після реєстрації ТОВ?

Етап 1. Після того, як запис про реєстрацію ТОВ з’явиться у Реєстрі, засновнику потрібно відкрити рахунок у банку – це можна зробити як у гривні, так і в іноземній валюті. Для цього потрібно звірити підписи осіб, які мають право розпоряджатися рахунками, використавши картку зі зразками підписів, які завіряє нотаріус.

Етап 2. Банк надає до податкової відомості про наявність у вашого ТОВ відкритого рахунку. Цікаво, що обмежень щодо кількості наявних рахунків немає.

Етап 3. Оберіть печатку підприємства. Правда, законодавчо ви не зобов’язані мати печатку, це скоріше право, аніж обов'язок. Якщо все ж захочете мати печатку, працюйте зі спеціалізованими профільними підприємствами. 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...