Новини » Львів

Незбагненна арифметика зарплат чиновників Львівської міськради

Львівська міська рада. Фото: Роман Балук/ZIK

Одна працівниця міськвиконкому заробляє дві третини його місячного фонду заробітної платні. Як так може бути?

Причиною для журналістського вивчення штатного розпису і посадових окладів апарату львівського міськвиконкому став сайт Львівської міської ради, зокрема його підрубрика «Структура ЛМР», в якій поміщені фото, імена і прізвища заступників міського голови та працівників виконавчого комітету. У результаті розслідування з’ясувалося, що одна працівниця міськвиконкому заробляє дві третини його місячного фонду заробітної платні, залишаючи решті 45 працівникам фінансові крихти для животіння.

На сайті Львівської міської ради, у розділі «Структура ЛМР», станом на 11 червня 2015 року о 10:50 була поміщена інформація про таких працівників:

  • Садовий Андрій Іванович – міський голова;
  • Синютка Олег Михайлович – перший заступник міського голови;
  • Шевчук Володимир Сергійович – заступник міського голови;
  • Косів Василь Михайлович – заступник міського голови;
  • Павлюк Василь Михайлович – секретар міськради;
  • Литвинюк Марта Василівна – керуючий (sic!) виконкому міськради;
  • Броневицький Станіслав Романович – начальник Львівського міського управління Головного управління МВС України у Львівській області.

Водночас впало в очі й те, що декілька осіб із вище вказаного списку бути в ньому не повинні. ZIK надіслав запит у міськвиконком із проханням пояснити виявлений факт і отримав відповідь, що насправді пани Синютка, Косів і Павлюк станом на 11.06.2015 року вже не працюють у мерії. Відповідно, можна зробити висновок, що їхні імена тривалий час залишалися на сайті через чиюсь посадову недбалість. Однак чию саме, у міськвиконкомі вирішили не повідомляти.

Водночас ZIK дізнався, скільки заробляють провідні посадовці міськвиконкому, працюючи на благо львівської громади.

Головний очільник – Андрій Садовий – отримує «плаваючу» заробітну платню, яка видозмінюється з невідомих причин. У січні поточного року міський голова заробив 6,303тис. гривні. У лютому засукав рукава й взявся до праці, яка принесла дохід у 8,256 тис. гривень. У березні трішки розслабився (6,017 тис. грн), а у квітні-травні надолужив раніше втрачені можливості (7,025 і 6,965 тис. грн). При цьому за перше півріччя 2015 року жодної премії за свою працю так і не отримав.

А хто насправді сумлінно працює у міськвиконкомі й кого міському голові можна поставити за приклад для наслідування, так це Марту Литвинюк – фахівця з прикладної математики, керуючу справами виконкому: вона, поза сумнівом, фаворит серед решти ударників праці.

У січні пані Литвинюк заробила 7,246 тис. грн; у лютому – 24,554 тис. грн і отримала 1,235 тис. грн премії; у березні – 8,526 тис. грн зарплати та 1,189 тис. грн премії. У квітні зарплата уже становила 16,215 тис. грн і премія – 8,796 тис. грн, а у травні пані керуюча пішла на рекорд: зарплата – 37,755 тис. грн і премія 8,796 тис. гривень.

Уважно прочитавши штатний розпис апарату виконкому Львівської міської ради на 2015 рік, який 31.12.2014 року підписав міський голова за погодженням із паном Олегом Іщуком, директором департаменту фінансової політики, можна дізнатися, наприклад, посадову ставку керуючої справами міськвиконкому – 2,932 тис. гривні, а також скромний місячний фонд заробітної платні всієї цієї структури – 68,594 тис. гривні.

А якщо зайти на ZAXID.NET, найбільш лояльний до міської виконавчої структури інформаційний ресурс, і прочитати статтю «У Львові керуюча справами виконкому заробила більше, ніж мер» (08.04.2013 р.), то дізнаємося чимало цікавого. Наприклад, у 2012 році Марта Литвинюк отримала сукупний дохід у розмірі 112,5 тис. грн., в тому числі зарплату з доплатами – 101,7 тис. гривень. Від викладацької, наукової і творчої діяльності, якою, будемо сподіватися, займалася у вільний від основної роботи час, отримала 662 гривні. Проте для цілковитого щастя цього було мало, тож виникла нагальна потреба у матеріальній допомозі, яка становила 10,1 тис. гривень.

У бухгалтерії виконкому Львівської міської ради журналістам ZAXID.NET пояснили, що Марта Литвинюк постійно отримує доплату (премію) за стабільно «високі досягнення в праці», яка є щомісячною і сягає 100% від посадового окладу. Мер Андрій Садовий за свою працю не може розраховувати на доплату понад 50% від посадового окладу. А заступники мера, згідно з ухвалою, яку прийняли міські депутати 2012 року, не отримують ніякої доплати. Вочевидь, народні обранці знають, хто і як працює у виконкомі.

Та повернімося до цифр. Якщо у 2015 році для Марти Литвинюк посадовий оклад затверджений у розмірі 2,932 тис. грн, а за «стабільно високі досягнення» пані керуюча може отримати ще стільки ж, то кінцева максимальна місячна виплата буде становити 5,864 тис. гривень. Це теоретично й відповідно до статей 95-98 Конституції України, які присвячені регулюванню бюджетних відносин, зокрема принципів побудови бюджетної системи, бюджетного процесу та контролю за виконанням бюджету. Проте, насправді, хто би там переймався цими статтями.

Отож виконкомівська арифметика є незбагненною. Якщо від місячного травневого фонду заробітної платні віднімемо місячний дохід пані керуючої, то отримаємо: 68,594 – 46,551 = 22,043 тис. гривні. Тепер можемо дізнатися, яку заробітну платню отримала у травні решта 45 працівників міськвиконкому, включно з міським головою: 22,043: 45 = 489 гривень. Однак у відомості вказано, що у травні головний очільник міста Львова отримав із податків городян 6,965 тис. гривень. Унікальний математичний фортель, який підтверджує: недарма в Андрія Івановича майже десятиліття працює дипломована прикладна математичка.

У підсумку журналістського розслідування можна зробити логічний висновок: або в українському п’ємонті європейський прагнень, як висловився Броніслав Коморовський, президент Польщі, найбільш проєвропейський мер користає з подвійної бухгалтерії, або керуюча справами отримує фінансові доплати зі зовнішніх небюджетних надходжень. Якщо останнє припущення вірне, тоді хто так щедро інвестує в добробут чиновниці й за які послуги?

Коли аналітичне дослідження було завершене, журналісти виключно з професійної цікавості ще раз заглянули на сайт львівської мерії. Офіційно звільнений Василь Павлюк і далі керує Львівською міськрадою як секретар. Дистанційно, з польського Любліна.

Ярослав Левків,
IA ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...