Новини » Політика 18 травня, 2019, 3:25
Томос – лише етап, митрополит Епіфаній мав заявити про продовження шляху, – Мосійчук
ZIK

Якби не було втручання влади та всіх кулуарних домовленостей, то митрополит Епіфаній мав би заявити про шлях до повної незалежності церкви та отримання патріархату.

Це зауважив народний депутат України Ігор Мосійчук у ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Народ проти!» на телеканалі ZIK.

На думку депутата, сьогоднішня ситуація в церкві – це наслідки втручання влади, а зокрема ще чинного Президента Порошенка, в церковні справи.

«Мені дуже імпонує, що зустрічі, які провів новообраний Президент Зеленський із предстоятелями церков і релігійних громад не перетворилися у вказівки від майбутньої влади, а натомість був вибудований діалог.

Щодо ситуації всередині церкви, я Патріарха Філарета знаю більш як 26 років. Тому для мене це так само болюче питання. Водночас я розумію, що той крок, який відбувся з томосом і з митрополією, яка була утворена, – це важливий етап. І якби не було втручання влади та всіх кулуарних домовленостей, то митрополит Епіфаній мав би вийти і заявити про те, що ми продовжуємо шлях до повної незалежності церкви та отримання патріархату», – підкреслив Ігор Мосійчук.

На жаль, констатує політик, такої заяви не було зроблено: «Обіцянки, які роздавав Президент в кулуарах, образили Філарета. Але я закликаю все суспільство не піднімати цю тему і не дискутувати – це дуже чутливе питання!»

Нагадаємо, почесний Патріарх Київської та всієї Руси-України Філарет під час конференції заявив, що в Україні хочуть знищити українську церкву.