середа, 12 вересня, 2018, 12:45 Суспільство
Впродовж поточного року в Україні зафіксовано майже 170 порушень свободи слова
Фото: politeka.net

В Україні за вісім місяців 2018 року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували 168 випадків порушень свободи слова в 23 регіонах, що на п’ять випадків менше ніж за аналогічний період 2017 року (173 випадки).

Як повідомляється на сайті Інституту, за результатами щомісячного моніторингу ІМІ «Барометр свободи слова» до трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності (67 випадків, що на 10 більше ніж за аналогічний період 2017 року), погрози та залякування журналістів (24 випадки, що на два випадки більше ніж у 2017 році). Третє місце посіла категорія «побиття та напади» (22 випадки, що на три більше ніж за аналогічний період минулого року).

«Далі за кількістю порушень йде категорія «доступ до публічної інформації». З початку року експерти ІМІ зафіксували 12 таких випадків. За аналогічний період минулого року було зафіксовано майже вдвічі більше таких випадків – 23 і посідала ця категорія другу позицію», – йдеться в повідомленні.

За 8 місяців поточного року Інститут зафіксував 12 випадків кіберзлочинів проти ЗМІ, що відповідає рівню аналогічного періоду 2017 року.

Регіоном-лідером за кількістю порушень прав журналістів із початку 2018 року залишається м. Київ та Київська область (70 випадків із 168). Далі йдуть Миколаївська область (11 випадків), Дніпропетровська й Одеська (вісім випадків), Полтавська (сім випадків).

Згідно з моніторингом, порушували переважно право журналістів на професію, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. «Ця тенденція є стійкою з минулого року», – зазначили в ІМІ.