Новини » Світ 12 вересня, 2018, 14:30
Важить менше як 5 кг: Індія показала власні скафандри, у яких індуси полетять в космос
Фото: News18

В Індії представили космічні скафандри власного виробництва.

Індійське новинне агентство News18 представило фотографії першого індійського скафандра, призначеного для майбутніх космічних місій. Уже виготовлено два примірника, і незабаром очікують появу третього, пише naked-science.

П’ятнадцятого серпня в Індії відзначають День незалежності. Цього року під час святкування з приголомшливою заявою виступив прем’єр-міністр країни Нарендра Моді (Narendra Modi).

«Наша країна добилася великих успіхів в космосі. Але у наших вчених є мрія. У 2022 році, коли настане 75-та річниця незалежності, індус – не важливо, будь то чоловік або жінка – відправиться в космос з трибарвним прапором в руках», – сказав Нарендра Моді.

Місію назвали «Гаганьян» (Gaganyaan). Прем’єр-міністр також зазначив, що для її здійснення країні знадобиться допомога США і Росії. Представники Індійської організації космічних досліджень (ISRO) сказали, що розраховують досягти мети до зазначеного терміну. Інженери вже розробили ракету GSLV Mk III, призначену для майбутніх польотів, і двічі її випробували. У липні вони протестували систему катапультування пасажирського модуля, в якому містяться три людини. Зараз вони представили скафандр.

Фото: News18

За словами фахівців, він складається з чотирьох шарів і важить менше п’яти кілограмів. У його комплект входить кисневий балон, якого повинно вистачити на 60 хвилин. Два комплекти вже готові, після виробництва третього повинні початися випробування за участю екіпажу.

До цього в космос літав лише один індієць – Ракеш Шарма (Rakesh Sharma). Його включили до складу екіпажу корабля «Союз Т-11» радянської програми «Інтеркосмос». «Союз Т-11» запустили з космодрому Байконур в квітні 1984 року.

Нагадаємо, цього місяця Японія протестує мініатюрний космічний ліфт, який з’єднає Землю із космосом.