Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 13:51
В УПЦ МП призначення екзархів в Україну назвали «неканонічним» і пророчать «розкол»

Заступник глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Миколай Данилевич назвав недавнє призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україну «антиканонічним». Він також зазначив, що предстоятелям православних помісних церков варто зібратися на собор для обговорення цього рішення патріарха.

Про це повідомляє офіційна сторінка Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП.

«Я думаю, що зараз, на глобальному рівні, такий час, щоб предстоятелі церков збиралися на собор, на синаксис, приймали рішення щодо цих питань, тому що дуже складні часи настають», – сказав Данилевич.

На його думку дії Вселенського Патріарха Варфоломія є «антиканоничними».

«Це (рішення патріарха про призначення в Україну двох екзархів – ред.) суперечить церковним канонам», – заявив Данилевич.

Читайте також: З’явилося відео забавної сцени з частуванням Варфоломія від очільника РПЦ

Він переконує, що візит екзархів в Україну «не принесе користі нікому, тому що розкол це не легалізує».

«Навіть якщо Патріарх Варфоломій піде до кінця і створить якусь структуру, це призведе до розриву відносин, до розриву Євхаристійного спілкування між Церквами, це породить розкол, і від цього програють усі», – зазначив Заступник Глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП.

«Будемо говорити відкрито, що ми знаходимося на порозі, можливо, великих проблем. Хоча ми сподівалися, і я в тому числі спочатку говорив, що все це виявиться «великим пшиком». Але я бачу, що це може закінчитися великими проблемами і великим розколом», – підсумував він.

Нагадаємо, 7 вересня, стало відомо, що Вселенський Патріархат призначив своїми екзархами у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. У відповідь на таке рішення Синод РПЦ пригрозив «відповідними діями».

Читайте також: В РПЦ пригрозили Константинополю