Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 15:28
У Запоріжжі пенсіонеру нарахували борг за централізоване опалення, яким той не користувався 8 років
ZIK

Безтермінове голодування – на таку акцію протесту наважився мешканець Запоріжжя Геннадій. Причина – рішення суду, згідно з яким пенсіонерові нарахували борг за централізоване опалення, яким чоловік не користується вісім років!

Про це йдеться в сюжеті проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK.

«Я оголосив голодування на знак протесту проти свавілля монополіста, що незаконно нараховував мені борг, проти судового беззаконня», – пояснює пенсіонер Геннадій Луцик.

Ще у 2006-му чоловік вирішив відімкнутися від централізованого опалення і встановити автономне. Навіть дістав на це спеціальний дозвіл. Але у 2007 році вийшов указ Міністерства з питань ЖКГ, згідно з яким від’єднатися від централізованого опалення можна лише всім будинком.

«Вони відмовили мені у видачі такого дозволу, посилаючись на наказ міністерства №169. І це не дивлячись на те, що, згідно зі статтею 56 Конституції України і рішенням Конституційного суду, цей наказ не має зворотної в часі дії», – підкреслив пенсіонер.

У 2010-му чоловік все ж від’єднав батареї від загальної мережі. Взимку грівся електрообігрівачем, проте платіжки й далі надходили. За вісім років набігло боргів на 15 тисяч гривень.

Суд із комунальниками чоловік програв, але подав апеляцію, оголосив голодування. Єдине, чого досяг – його борг погасили невідомі добродії.

«Хтось оплатив весь борг. Не говорять, хто це був. Але загальна сума складала майже 15 тисяч гривень», – розповідає Геннадій.

Однак проблему це не вирішило. Чоловік досі не може підключити котел для автономного опалення й отримує платіжки від комунальників. Щоправда лише за обігрів під’їзду, в якому, як і в квартирі, централізованого подавання тепла немає.

Як повідомлялося, українці заборгували за комунальні послуги понад 40 мільярдів гривень.