Новини » Світ 12 вересня, 2018, 21:56
У Європарламенті ухвалили суперечливі зміни до закону про захист авторських прав в Інтернеті

Європейський парламент схвалив реформування законодавства ЄС про захист авторських прав, надавши гарантії захисту маленьким компаніям та свободі вираження поглядів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Європарламенту, пише «Європейська правда».

Законопроект про авторське право підтримали 438 євродепутатів, проти проголосували 226, ще 39 – утрималися. Документ викликав серйозні суперечки.

«Багато змін, внесених парламентом до оригінальної пропозиції Єврокомісії, полягають у тому, щоб переконатись, що виконавці, зокрема музиканти та автори сценаріїв, а також видавці новин та журналісти, отримували платню за свою роботу, якщо нею користуються за допомогою таких платформ, як YouTube або Facebook, а також агрегатори новин, такі як Google News», – йдеться у повідомленні ЄП.

Найбільші суперечки викликали стаття 11, яка визначає права видавців ЗМІ і в якій закріплено, зокрема, що інтернет-платформи мають отримувати дозвіл або навіть сплачувати ЗМІ за демонстрацію їхніх новин користувачам, а також стаття 13, згідно з якою на інтернет-гігантів покладається відповідальність за порушення авторських прав на їхніх платформах.

Критики висловлювали побоювання, що 11-та стаття не буде працювати, а 13-та стаття може призвести до фільтрування контенту, що завантажується в інтернет, і до цензури.

Однак в Європарламенті наголосили, що документ не перешкоджатиме свободі вираження поглядів.

«Текст містить положення, що гарантують дотримання закону про авторське право у мережі, без несправедливого перешкоджання свободі вираження поглядів», – зазначили в ЄП.

Однак, нові правила передбачають відповідальність соцмереж за те, щоб контент, який завантажують користувачі, не порушував авторські права.

Документ також визначає, що завантаження в енциклопедичні онлайнові програми некомерційним способом, наприклад, у Вікіпедію або відкриті програмні платформи, такі як GitHub, буде автоматично виключено з вимоги дотримуватися правил авторського права.