Новини » Політика 12 вересня, 2018, 20:45
Нардеп Семенуха пояснив тактику уряду в перемовинах із МВФ щодо підняття ціни на газ
ZIK

Якби Україна виконувала свої зобов’язання, очікуваний транш від МВФ надійшов би ще наприкінці весни поточного року. Але в більшості випадків уряд провалив свої зобов’язання.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Роман Семенуха.

Нагадаємо, з 6 вересня в Україні розпочала роботу місія Міжнародного фонду на чолі з Рон ван Роденом. В Мінфіні планують обговорити з місією продовження співпраці після закінчення програми розширеного фінансування у березні 2019 року.

Планується, що місія МВФ працюватиме в Україні до 19 вересня.

Україна очікує від Фонду черговий транш в розмірі 2 млрд доларів. Водночас МВФ висунув ряд умов Україні для надання цих коштів, серед яких – підвищення ціни на газ для населення. 

«Очікуваний транш від МВФ мав статися, якби Україна виконувала свої зобов’язання, ще наприкінці весни поточного року. Можливо, з гривнею сьогодні була б зовсім інша історія. На мій погляд, в більшості випадків уряд провалив своєю діяльністю. Бо чому сьогодні МВФ вимагає приведення цін для населення у відповідність до цін для підприємств? Він, як і будь-який кредитор, переживає за одне – за ліквідність. Щоб той, хто позичає гроші, міг без проблем їх вчасно повернути», – зазначив Семенуха. 

Однак, за його словами, треба розуміти, що стратегія уряду щодо повернення боргів базується на нових запозиченнях. 

«У найближчі місяці буде пік виплат, і критично важливо продовжити отримувати гроші від МВФ. Є друга проблема, про яку сьогодні не говорять – це суттєвий фіскальний розрив у наповненні бюджету. Як наслідок – збільшується цифра розриву, тобто дефіциту державного бюджету, який буде тільки збільшуватися, якщо уряд не зробить жодних заходів», – зауважив нардеп.

Також пан Семенуха зауважив: важливо розуміти, що представники місії МВФ рішення не приймають. Вони лише фіксують переговорні позиції, повертаються у штаб-квартиру, і там Рада директорів буде приймати остаточне рішення.

«Із цим треба пов’язувати активізацію уряду щодо озвучування перших макроекономічних показників бюджету 2019 року. І, я так думаю, є свідомий витік інформації, який говорить про переговорну позицію українського уряду про те, щоб підвищувати ціни не на 60%, як того вимагає МВФ, а всього на 20-25%. Це дозволить виплачувати менше поточних зобов’язань й отримати нові запозичення. Тому треба чекати не тільки рішення МВФ, але також треба дивитися реальні показники, те, що нам запрезентує уряд у проекті бюджету 2019 року. І дуже важливо розуміти, на яких умовах Україна відновить співпрацю з МВФ», – прокоментував гість програми.