Новини » Політика 12 вересня, 2018, 4:43
Напередодні апеляції дипломати закликали посилити тиск на РФ задля звільнення Сущенка

Посольство України у Франції закликало міжнародних партнерів посилити тиск на Росію для звільнення журналіста Романа Сущенка та усіх незаконно утримуваних українців.

Про це йдеться у заяві посольства на сторінці у Facebook - повідомляє Українська правда.

«Завтра (12 вересня – ред.) Верховний суд РФ ухвалить рішення щодо апеляції у справі Романа Сущенка.

Необхідно продовжувати консолідацію міжнародних зусиль шляхом посилення тиску на РФ заради негайного звільнення усіх українських політичних в’язнів», – підкреслили дипломати.

Як повідомлялось, засуджений в Росії за шпигунство український журналіст Роман Сущенко написав у листі до представників української діаспори в Латвії, що готується до переїзду.

Неспішно готую себе до тривалої подорожі і зміни обстановки (етапуванню до місця відбування строку – ред.)», – пише Сущенко.

Власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року, у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

4 червня Московський міський суд визнав українського журналіста винним у шпигунстві і призначив покарання у вигляді 12 років колонії суворого режиму.

Сущенко провину не визнав.

За інформацією російських ЗМІ, журналіста засудили нібито за спробу з’ясувати можливість нового наступу бойовиків «ДНР» на Маріуполь.

У ФСБ Росії стверджували, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В ГУР МОУ заперечили це.