Новини » Курйози 12 вересня, 2018, 1:43
На Землю насувається потужна магнітна буря
ZIK

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) попередило про початок геомагнітної бурі силою G2.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на ScienceAlert.

За даними NOAA, буря почнеться 11 вересня – внаслідок утворення на Сонці корональної діри. Зараз добігає до кінця 11-річний період активності зірки, що зазвичай супроводжується появою корональних дір.

Як правило, лінії магнітного поля Сонця замкнуті: це запобігає спонтанному викиду плазми в космічний простір, але іноді вони розмикаються, через що плазма вивільняється. Сьогодні має відбутися один з таких епізодів.

Плазму, яка вирвалась з Сонця, називають сонячним вітром. За інформацією Британського метеорологічного офісу (Met Office), швидкість вітру досягне 500 кілометрів на секунду. Його зіткнення з магнітосферою Землі викличе геомагнітну бурю.

У листопаді 1999 року Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США ввело класифікацію інтенсивності геомагнітних бурь. Вони ввели п’ять категорій G-індексу, де G1 – найслабші, а G5 – найсильніші.

Інтенсивність нинішнього шторму оцінили в G2. Незважаючи на відносну слабкість бурі, техніка, яка перебуває на високих широтах, може відчувати перепади напруги.

Збої в роботі також можливі і у космічних апаратів, оскільки буря гальмує системи GPS. Найбільш помітний ефект бурі – полярне сяйво.

Сонячний вітер взаємодіє з протонами і електронами в магнітосфері, які, подорожуючи по лініях магнітного поля, збуджують атоми кисню та азоту, через що виникає видиме сяйво.

Читайте також: «Гаряче, як в доменній печі»: вчені спрогнозували температуру до 2050 року