Новини » Світ 12 вересня, 2018, 1:24
На Раді безпеки ООН Франція жорстко вимагала від Росії не допустити використання хімзброї у Сирії

Постійний представник Франції при ООН Франсуа Делатр у вівторок, 10 вересня, повідомив, що Париж готовий здійснити необхідні кроки в разі хімічної атаки в сирійській провінції Ідліб.

Про це він заявив на засіданні Ради безпеки ООН - повідомляє Тиждень.

«Франція заявляє про готовність реагувати на хіматаку (в Ідлібі – Ред.)», – наголосив Делатр, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН.

За його словами, у ситуації навколо сирійської провінції Ідліб подальший розвиток подій залежить саме від Росії.

«Дозвольте повторити це для Росії: м’яч на вашому боці поля. Взяті на себе (Росією – Ред.) зобов’язання вимагають ясно і недвозначно гарантувати, що в Ідлібі не трапиться непоправного», – додав Делатр.

Як повідомлялося 10 вересня, за даними ЗМІ, президент Сирії Башар Асад затвердив використання газоподібного хлору в провінції Ідліб.

Нагадаємо, 4 вересня в Сирії військові літаки Росії відновили авіаудари по останній утримуваній повстанцями провінції Ідліб після 22-денної перерви. РФ підтримує президента Сирії Башара Асада, військові якого в цей час також завдають авіаударів і здійснюють обстріли.

6 вересня спецпредставник США по Сирії Джим Джеффрі повідомив, що Вашингтон має докази про підготовку хімічної атаки на сирійську провінцію Ідліб.

7 вересня президент РФ Владімір Путін та лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибули в іранську столицю Тегеран, щоб взяти участь у переговорах по Сирії. Натомість російська та сирійська авіація відновила інтенсивне бомбардування у провінціях Ідліб і Хама на тлі спроб Дамаска витиснути сирійських повстанців з їхнього останнього оплоту після того, як російсько-ірансько-турецький саміт не зміг домовитись про перемир’я.

Додамо, 4 вересня президент США Дональд Трамп заявив, що РФ та Іран здійснять серйозну гуманітарну помилку в Сирії, якщо допустять наступ урядових сил на провінцію Ідліб.