Новини » Політика 12 вересня, 2018, 16:24
МЗС звернеться до Організації із заборони хімічної зброї через ситуацію на кримському «Титані»
Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: news.allcrimea

Росія намагається використати на міжнародних майданчиках ситуацію з непостачанням води з України в окупований Крим не в контексті міжнародного права й анексії півострова, а в гуманітарному контексті.

Про це заявив журналістам у середу, 12 вересня, міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє «Укрінформ».

Він також зазначив, що Міністерство закордонних справ підготувало проект звернення до міжнародної Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) через ситуацію на кримському «Титані». Наразі спільно з МОЗ та Мінекології проводиться збирання інформації для підкріплення цього звернення фактами та результатів експертиз щодо стану хімічного забруднення в окупованому Криму.

Клімкін поінформував, що наразі відбувся попередній контакт з ОЗХЗ.

Водночас він зазнчив, що українська сторона не робитиме нічого, що дасть Росії можливість використати це питання в контексті маніпуляцій з водою.

«Ми прекрасно знаємо про всі фейкові плани начебто побудувати це водопостачання. Ми цього зробити ніколи не дозволимо. На окуповану територію вода за контрактом, де написано «Крим, Росія», ніколи постачатися не буде», – наголосив міністр.

Нагадаємо, на півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».

Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

Довідка IA ZIK.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.