Новини » Економіка 12 вересня, 2018, 15:17
Міський голова Сум пояснив труднощі з будівництвом нових теплопунктів
ZIK

Підприємство, яке сьогодні орендує теплостанцію, може вкладати кошти в модернізацію теплопунктів. Натомість НКРЕКП забороняє йому будувати нові теплопункти. На це можуть іти лише видатки з міського бюджету.

Про це в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK розповів міський голова Сум Олександр Лисенко.

Він переконаний, що коли запитати сьогодні у сумчан, чи хочуть вони від’єднатися від централізованого теплопостачання і перейти на автономне, то більшість людей захоче це зробити.

«Чому? Тому що ми сьогодні маємо неякісну, але дуже дорогу послугу. Я не хотів би зараз говорити про тарифи, але сьогодні це правда життя – коли підвищується ціна на газ чи вугілля, збільшується і тариф на опалення», – каже політик.

А щодо системи теплопостачання він підкреслив, що місто отримало у спадок від Радянського Союзу абсолютно немодернізовану систему, і сьогодні намагається її покращити.

«Є простий приклад – підприємство, яке орендує нашу теплостанцію, сьогодні може вкладати в модернізацію теплопунктів, але НКРЕКП забороняє інвестувати в нове будівництво. Це можуть бути тільки видатки з міського бюджету», – зауважив Олександр Лисенко.

За його словами, на це потрібні дуже великі кошти, тому це потребує або якоїсь окремої державної програми, або відповідного кредитування.

«Тобто повинні бути інвестиції. І місту дуже складно, адже у нас є проблеми з водовідведенням, і з водопостачанням, а не тільки з постачанням тепла. Це стосується не лише самої магістральної системи, а також і систем в будинках. Я вважаю, що коли у 1992 році було рішення про можливість громадянами приватизувати квартири, там неправильно було вилучати статтю про накопичення коштів на капітальні ремонти», – підкреслив міський голова Сум.

Проте в новому законі про житлово-комунальні послуги цю статтю вже було закладено – компаніям, які обслуговують житловий фонд, дали можливість робити відповідні накопичення.

«Але скільки це накопичення буде відбуватися? Я наголошую, що у нас не лише магістральні мережі у плачевному стані – страшна ситуація і в будинках. Ми з мешканцями сьогодні працюємо над цим і починаємо саме з енергоефективності та ремонту комунікацій теплопостачання», – запевнив Лисенко.

Нагадаємо, «Злий дім» на прикладі одного з багатоквартирних будинків столиці пояснив, як зменшити тарифи за опалення.