середа, 12 вересня, 2018, 18:16 Політика
Клімкін: ЄС виділить Україні перший транш макрофінансової допомоги до кінця року

Перший транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу буде перерахований Україні вже в цьому році, запевняє міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми говоримо про цей рік, звичайно», – сказав міністр в середу в Києві, відповідаючи на питання про терміни надання першого траншу макрофінансової допомоги ЄС.

При цьому він нагадав, що днями буде підписано Меморандум програми, що передбачає, зокрема, умови виділення кредиту.

У той же час П.Клімкін відмовився уточнити деталі.

Як повідомлялося, заступник голови Європейської комісії з питань євро і фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс відвідає Київ 13-14 вересня для участі в підписанні Меморандуму про взаєморозуміння, в якому будуть закріплені умови 4-й програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на EUR1 млрд.

Згідно з оприлюдненими ЄС на початку липня цього року матеріалами, вступ в силу документа також дасть старт 2,5 років, протягом яких програма MFA IV буде діяти.

Крім цього, в документі повинен бути закріплений планований розмір двох траншів, на які буде ділитися MFA IV.

Євросоюз з 2014 року надав Україні EUR2,81 млрд макрофінансової допомоги. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на EUR600 млн був скасований 18 січня 2018 року через невиконання країною узгоджених умов.

Необхідність в четвертій програмі виникла в зв’язку з тим, що в листопаді 2017 року місія МВФ переглянула свої оцінки потреби країни в зовнішньому фінансуванні, вказавши на додатковий розрив в $ 4,5 млрд на 2018-2019 рр.