Новини » Економіка 12 вересня, 2018, 12:26
Гройсман: Наступного року уряд виділить 56 мільярдів гривень на дороги
ZIK

Керівникам областей, які не можуть забезпечити належний ремонт автошляхів, не слід перекидати відповідальність кудись «на гору», адже ця галузь достатньо профінансована. До того ж, наступного року уряд планує виділити на усі дороги України аж 56 мільярдів гривень, а на місцеві – 17 мільярдів.

Про це під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Він підкреслив: у ремонтах доріг місцевого значення є «великі прорахунки». Тому потрібно підсилювати регіональну владу та бути вимогливими до її роботи, зокрема, й громадянам.

«Потрібно зробити все, щоб ті, хто нездатні, не перекладали із себе відповідальність, киваючи нагору, ніби там хтось чогось не зробив», – зазначив Гройсман.

За його словами, на місцеві дороги було виділено 11 мільярдів гривень. До того ж, було затверджено і стратегію розвитку українських доріг на 2018-2023 роки. У документі чітко прописані плани щодо виконання робіт конкретними областями.

«Тому вимога до якісної роботи лише посилюватиметься. Минулого ж засідання уряду Мінінфраструктури внесло пропозицію про перерозподіл фінансових ресурсів із тих областей, де ці кошти не використані, а тендери не проведені. Ми направили це на доопрацювання, щоб визначитись по кожній області. Та не потрібно нам дорікати, ніби щось у когось забрали. Якщо кошти в одній області не використані, то, за пропозицією «Укравтодору», їх використають в іншій області. Можливо, й на ту саму дорогу», – підкреслив прем’єр.

Він переконаний: краще освоїти ці кошти, ніж залишити їх на банківських рахунках у той час, коли населення і далі їздитиме розбитими трасами.

«Так не буде, тому я закликаю до відповідальності. Окрім того, цього року ми виділили на дороги 47 мільярдів гривень, наступного ж на дорожнє будівництво плануємо виділити кошти в сумі 56 мільярдів гривень, на місцеві дороги – 17 мільярдів гривень. Тому я просто вимагаю, щоб звітували за кожну гривню», – заявив Гройсман.

Тож він підкреслив: не потрібно «розповідати людям байки», адже на місцеві дороги «кошти є у всіх областях».

«Питання тут лише у спроможності, але, думаю, що тут ми дамо належну оцінку. Хочу наголосити: цього року ми почали масштабне будівництво доріг, продовжимо це й і у наступному. Безпрецедентне ж зростання із 47 мільярдів до 56 мільярдів я вважаю ідеальною ситуацією для того, щоб наступного року зробити більш міцний ривок і збільшити кількість доріг нормальної якості», – вважає глава уряду.

Водночас він підкреслив: уряд може виділити кошти, однак він сам не кладе асфальт. Цим займаються «конкретні робітники», які працюють за «конкретними технологіями». Тому владі потрібно посилювати роботу у питаннях контролю.

«Та контроль можливий лише тоді, коли хоча б хтось понесе відповідальність. Тому будемо розраховувати і на правоохоронну систему. Відтак, 75% усього акцизу, який потрапляє із палива, буде направлений якраз на дороги. Окрім того, ще в цій цифрі буде 2,5 млрд грн, які наступного року направимо для безпеки дорожнього руху. Огородження, кругові кола чи острівки безпеки з весни наступного року робитимуть у ще більшому масштабі, ніж цьогоріч», – запевнив Володимир Гройсман.

До слова, раніше директор Національного Секретаріату «CoST» в Україні Наталія Форсюк підкреслювала, що галузь ремонту доріг не є бідною. Торік, окрім тендерів на 64 мільярди гривень, сектор отримав ще й 800 мільйонів доларів від Світового банку.