Новини » Економіка 12 вересня, 2018, 13:33
Громада Полтавщини вимагає пояснень щодо свердловини Пінчука на Кошевойському родовищі
ZIK

Понад рік мешканці села Савинці, що на Полтавщині, протестують проти діяльності товариства «Східний геологічний союз». Адже воно, без попередніх громадських слухань, взялося за будівництво свердловини. Діяльність організації ще й паралізує роботу савинцького сільськогосподарського підприємства.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповіла депутат Миргородської районної ради Тетяна Ситник.

«Товариство ігнорує закон про оцінку впливу на довкілля. Нині розбиває наші дороги, возить цистерни з якимись речовинами для будівництва свердловини. Ми не розуміємо, який вплив це матиме на наше на здоров’я. До того ж, боляче дивитися на те, як компанія платить за ренту нашої землі в офшори, а не в казну району», – наголошує Тетяна Ситник.

Депутат підкреслює: «Східний геологічний союз» незаконним шляхом отримав дозвіл на будівництво свердловини на Кошевойському родовищі.

«Постанова про розробку надр не виконується. Я як аграрій розумію, що для того, щоб посіяти пшеницю – треба підготувати землю. Водночас, товариство йде навпростець. Воно купило дозволи, заплатило гроші місцевим депутатам, олігархам і зводить свердловину тощо», – розповідає Тетяна Ситник.

Інспекція геологічного контролю приїжджала на підприємство, вказала на ряд недоліків при перевірці, але результату поки що нема, зазначає депутат.

«15 травня урочисто відкрили будівництво свердловини на Кошевоському родовищі. Того дня на територію нашої сільської ради запросили чиновників обласного і районного рівнів. Крім того, було безліч охорони. З того часу ми бачимо лише негативні результати будівництва… Підприємство розбиває дороги, паралізує роботу нашого сільськогосподарського підприємства, товариства «Савинці»», – обурюється експерт.

Водночас, миргородська поліція цілодобово чатує на родовищі, підкреслює Тетяна Ситник.

«Односельчани вважають, що за всім стоїть олігарх Пінчук. Однак, крім нього, наш миргородський голова адміністрації і полтавський сприяють в усіх питаннях підтримки бізнесу нафтової компанії», – каже депутат.

Голова Полтавської ОДА давав розпорядження по виділенню земельної ділянки, яка підпадає під Державний геокадастр, зауважує Тетяна Ситник.

«Цих двадцять гектарів землі є колективною власностю. Їх, за вказівкою голови Полтавської ОДА, надали в оренду товариству «Східний геологічний союз»», – зазначає експерт.

Тому, очевидно, влада, обласні чиновники і районний керівник підтримують організацію, а не громаду, каже Тетяна Ситник.

«Громада вимагає прості речі. Ми хочемо знати, чого чекати від свердловини. Також одержувати частину грошей у бюджет, аби утримувати соціальну сферу, зокрема, полагодити дороги, по яких зараз їздять машини компанії. На жаль, поки що нас взагалі ніхто не підтримує», – додає депутат.