Новини » Політика 12 вересня, 2018, 16:34
Голобуцький: Сущенка обміняють, але не на Вишинського
ZIK

Справа Романа Сущенка суттєво відрізняється від справ багатьох інших політв’язнів, які перебувають у Росії. Адже він громадянин України, який, з точки зору росіян, працював шпигуном. Хоча на його місці міг бути будь-хто. Тому наразі у Росії чекають на більш вигідну кандидатуру для обміну, аніж керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політтехнолог Олексій Голобуцький.

«На місці Сущенка міг бути будь-хто інший, бо вибір у російських спецслужб просто безмежний. Адже є дуже багато громадян, які працюють у РФ, приїжджають туди. Лише цього року, наприклад, в Криму відпочило декілька сотень тисяч громадян України», – сказав Голобуцький.

Також він зазначив, що справа Сущенка суттєво відрізняється від багатьох інших справ політв’язнів, адже він громадянин України, який з точки зору росіян, працював шпигуном. Бо, якщо взяти до уваги історію з Сенцовим, то його там вважають російським громадянином і терористом, що є абсолютно різними речами.

«Наскільки я зрозумів, Сущенку не проблема підписати папери про помилування. Інша справа щодо Сенцова, який таким чином хоча б міг спробувати зберегти своє життя. Якщо не дай Бог зі Сенцовим трапиться те, до чого все йде, то у Росії спробують якимось чином зменшити негативний вплив і спробують достатньо швидко обміняти Сущенка», – зазначив він.

На його думку, щодо Сенцова Путін вже вибрав свій варіант і він всім це показує. Сущенко ж може бути використаний для обміну важливих осіб для Росії.

«Я думаю, що Вишинський їх просто не цікавить. Ми ж розуміємо, що агентура величезна і вони чекають. Подібна історія нещодавно була з естонцями, коли вони поміняли двох агентів, які шпигували. Тобто це нормальна ситуація, коли чекають на осіб зі спецслужб, яких невдовзі поміняють на Сущенка. Ба більше, я думаю, що це станеться достатньо швидко», – зазначив Голобуцький.

Нагадаємо, Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про ув’язнення Романа Сущенка на 12 років.