Новини » Світ 12 вересня, 2018, 0:34
Друг Путіна Віктор Орбан не розуміє, за що Угорщина може отримати від Євросоюзу санкції

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив Європейський парламент у спробі «шантажувати» Будапешт, оскільки законодавці почали розглядати дисциплінарні заходи проти його країни.

Як повідомляє Радіо Свобода, депутат з Нідерландів Джудіт Сарґентіні, яка написала доповідь щодо Угорщини та партії «Фідес» Орбана, 11 вересня заявила парламенту в Страсбурзі, що документ «всебічно перераховує» напади на ЗМІ, національні меншини та порушення верховенства права.

Ці напади «явно суперечать» цінностям ЄС, сказала вона.

Євроскептик Орбан засудив цю доповідь як «зловживання владою», заявив, що вона містить «серйозні фактичні викривлення» і пообіцяв, що Угорщина «не погоджується з цим шантажем».

Звіт «ображає Угорщину і ображає честь угорської нації», – сказав Орбан.

Партія «Фідес» виграла дві третини місць у парламенті цього року після кампанії, побудованій на антиіміграційній риториці.

Для того, щоб розпочати дисциплінарне провадження проти Угорщини, рішення потребуватиме підтримки двох третин європейських парламентаріїв у голосуванні, призначеному на 12 вересня.

У грудні Європейська комісія зробила крок до початку розслідування проти Польщі, але це вперше Європейський парламент намагається використати важелі впливу, викладені у 7 статті угоди ЄС.

Стаття передбачає, що до країни-члена ЄС за порушення таких принципів, як повага до прав людини, демократія та верховенство права, можуть бути запроваджені різноманітні санкції, зокрема позбавлення права голосу в Раді ЄС.