Новини » Політика 12 вересня, 2018, 21:05
Депутат Ємець пояснив, чому парламент не поспішає оновлювати склад ЦВК
ZIK

Нинішнє подання щодо оновлення складу Центральної виборчої комісії не дозволяє парламентарям, які розуміють відповідальність своїх рішень, навіть приступити до його розгляду. Якщо воно буде проголосоване в такому вигляді, то потім це рішення оскаржать у суді, а ми зовсім залишимось без ЦВК.

Про це в ефірі проекту «Vox Populi» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Леонід Ємець.

Він підкреслив, що голосів для оновлення складу Центральної виборчої комісії у Верховній Раді України достатньо.

«Тут дуже важливо, щоб Президент зробив подання, яке можна буде в парламенті проголосувати. Верховна Рада це зробила би вже давно. На жаль, те подання, яке сьогодні є в парламенті, не дозволяє депутатам, що мають державницьку позицію і розуміють відповідальність тих рішень, що ухвалюються в парламенті, навіть приступити до розгляду», – запевняє парламентар.

Він зазначив, що в нинішньому поданні є 14 кандидатур на 13 позицій. На думку Леоніда Ємця, якщо проголосувати за склад ЦВК у такому вигляді, це призведе до того, що в подальшому це голосування буде оскаржене.

«Суд визнає його таким, що відбулось із порушеннями, і ми залишимося взагалі без Центральної виборчої комісії. Якщо хтось хоче, щоб у нас не могли пройти ні президентські, ні парламентські вибори, то це шлях саме до цього», – каже нардеп.

Проте, наголосив він, є ще один важливий нюанс – якщо ми хочемо бути європейською країною, то повинні виконувати резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи.

«Так, вони є необов’язковими для держав, що є учасниками Ради Європи. Але жодна країна не може сподіватись, що її буде прийнято до європейської спільноти, якщо ігноруватиме резолюцію ПАРЄ. Тому як тільки подання відповідатиме цим вимогам, у той же момент буде проголосовано», – запевнив народний обранець.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Андрій Парубій пообіцяв, що склад Центральної виборчої комісії має бути оновлено в найближчі тижні.