Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 12:15
Активіст: Олігарх Живаго грабує полтавські родовища
ZIK

Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат є структурним підрозділом Полтавського ГЗК, який має офшорну юрисдикцію. Його власник – український олігарх Костянтин Живаго, який зараз живе у Великобританії. За несплату податків, порушення документації та екологічних норм на підприємстві його так і не покарали.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів громадський діяч Геннадій Сікалов.

«Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат видобуває залізорудні кварцити, робить катанку і постачає товар у 16 країн світу. Запаси полтавського ГЗК нараховували приблизно близько двох мільярдів тонн продукції», – каже Геннадій Сікалов.

Громадський діяч зауважує, що на Біланівському гірничо-збагачувальному комбінаті викрили безліч порушень, починаючи від проблем із дозволами.

«На мій погляд, дозволи отримували шахрайським шляхом, через Полтавську міську раду. Крім того, важливими є питання екології», – коментує Геннадій Сікалов.

Адже Біланівський ГЗК територіально межує з Кременчуцьким родовищем уранових руд, підкреслює експерт.

«Збіднені уранові руди є на території Миргородського, Лохвицького районів. Та чомусь їх не занесли у кадастровий реєстр. Нагадаю, за радянських часів, все, що мало стосунок до радіоактивних матеріалів, було загрифовано. До слова, ці грифи досі не зняті», – зазначає Геннадій Сікалов.

Є загроза, що уран і цезій потраплять у підземні води, від чого постраждає місцеве населення, говорить громадський діяч.

«Минулого року ми надіслали безліч звернень до Державної служби геології та надр. В результаті спільних засідань міжвідомчої комісії, спеціальні дозволи на користування двома родовищами були зупинені. Згодом, якимось дивним шляхом, рішення скасували і Живаго знову зайнявся грабунком», – розповідає експерт.

Звернення із проблемою до органів влади області є безглуздим, переконаний  Геннадій Сікалов.

«Якщо Живаго пограбував вкладників банку «Фінанси і кредит», а держава не покарала його, то розуміємо, що в державі справедливості немає», – додає Геннадій Сікалов.

Нагадаємо, минулого року журнал «Forbes» визначив найбагатших чиновників України. Другим, після президента, у списку фігурує Костянтин Живаго з активом 427 мільйонів доларів.