Новини » Події 11 вересня, 2018, 16:08
В Україні зафіксовано вже восьмий у цьому році летальний випадок від ботулізму
Копчена риба. Фото з відкритих джерел

11 вересня зафіксовано восьмий з початку року летальний випадок від ботулізму – у Херсоні помер чоловік. Ймовірна причина ботулізму – копчена риба домашнього приготування, яку він разом з дружиною споживали напередодні.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

До Херсонської обласної клінічної лікарні подружжя доставили ввечері 10 вересня. Чоловік перебував у вкрай важкому стані, він помер протягом години після госпіталізації. Жінка наразі перебуває у відділенні реанімації у тяжкому стані.

Міністерство охорони здоров’я ще раз наголошує, що при найменшій підозрі на ботулізм необхідно негайно звернутися до лікаря. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики та правильного лікування, що у більшості випадків супроводжується введенням ботулінічного антитоксину.

Як запевняють у МОЗ, в Україні наявні високоякісні антитоксини, необхідні для негайного лікування ботулізму. Отримати сироватку можна у будь-який час (навіть вихідні або неробочі години). Її терміново доставляють із ДП «Укрвакцина МОЗ України» у місце зафіксованого випадку ботулізму.

Найчастішими симптомами ботулізму є:

Найбільш ефективним способом профілактики ботулізму є дотримання правил безпеки. Передусім, уникайте споживання їжі, якщо ви не впевнені в її якості. Небезпечним є споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, оскільки така риба могла бути заражена у природних умовах і не проходила термічної обробки. Також варто уникати споживання продуктів, якщо ви не можете бути впевнені у дотриманні умов їх зберігання та транспортування.

З початку 2018 року станом на 11 вересня 2018 року зареєстровано 80 випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 93 людини, вісім з них померли.