Новини » Економіка 11 вересня, 2018, 11:37
Перший локомотив General Electric уже в Україні
Локомотив, вироблений американською компанією GE Transportation для Укрзалізниці. Фото: facebook.com/Kravtsov.Evg

У вівторок, 11 вересня, в порт міста Чорноморськ прибув перший локомотив, вироблений американською компанією GE Transportation.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Наразі відбувається перевантаження локомотива TE33AC на платформу.

Локомотив, вироблений американською компанією GE Transportation для Укрзалізниці. Фото: facebook.com/Kravtsov.Evg

За словами керівника УЗ Євгена Кравцова, далі відбудеться його розмитнення.

«У п’ятницю «Тризуб» відправиться на станцію Крюків-на-Дніпрі. Там проведуть його остаточну доукомплектацію», – написав Кравцов на своїй сторінці в Facebook.

«До кінця року очікуємо решту 29 локомотивів нового покоління, що передбачено контрактом з GE. Обслуговувати нові локомотиви плануємо в Мелітопольському депо», – підсумував він.

Довідка IA ZIK.

23 лютого Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі – 10%, пізніше – 40%.

Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартувало на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.