Новини » Регіони 11 вересня, 2018, 16:50
На Тернопільщині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу

Мешканців Тернопільської області попередили про незвичну вакцинацію диких тварин від сказу. Приманки зі спеціальними капсулами розкидатимуть із літака.

Таким чином хочуть запобігти поширенню хвороби. Приманки мають принадити диких тварин, які несуть небезпечну хворобу в людські обійстя.

«Сказ є одним із найбільш небезпечних захворювань. В Україні щороку виявляють 1,5 тисячі хворих тварин. На Тернопільщині пік був у 2012 році, тоді зареєстрували 122 випадки сказу. За 8 місяців цього року вже маємо 25 випадків», – розповів начальник відділу управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків.

Серед хворих тварин є навіть кріт і їжак. Проте, основним носієм збудника цього захворювання є лисиці. Оскільки їх кількість у природі швидко відновлюється, тварин вирішили не відстрілювати, а вакцинувати.

Метод так званої пероральної вакцинації використовують в Європі і вже випробували в кількох областях Західної України. Приманки не розкидатимуть над містами й селами. Проте, вони можуть потрапити у населений пункт, наприклад, через сильний вітер.

За словами ветеринарів, речовина в капсулах абсолютно безпечна і відповідає усім вимогам Євросоюзу. Від сказу препарат захищає тварину на рік.

Кампанія боротьби зі сказом цього року всеукраїнська. З допомогою авіації боротимуться зі сказом і в інших регіонах України.

«Така робота вже триває в Івано-Франківській області, далі – Чернівецька, Хмельницька, Рівненська й на черзі – Тернопільська область. Розкидання приманок займає 4-9 днів», – розповів Володимир Марків.

Фахівці відзначають, що з допомогою пероральної вакцинації країнам ЄС вдалось подолати поширення сказу. Дієвість цього методу в Україні перевірять після розповсюдження вакцини. Коли приманки поширять, ветеринари обстежать частину тварин.

Медики закликають людей, які постраждали від укусів, одразу звертатися в найближчий лікувальний заклад. Якщо в тварини виявиться сказ, без своєчасної допомоги потерпілий може померти.

На Тернопільщині за 8 місяців цього року до медиків звернулися 842 покусаних тваринами людей. З них у 14 випадках у тварин лабораторно підтвердили захворювання на сказ.

За словами лікарів, наразі вакциною від сказу область повністю забезпечена.