Новини » Події 10 вересня, 2018, 18:16
Резонансна ДТП у Харкові: в автошколі, де вчилась Зайцева, поліція провела обшук

Київський райсуд Харкова дав дозвіл на обшук у ПП «Транстур», де вчилася фігурантка резонансного ДТП Олена Зайцева, а також на арешт вилученого майна, яке може бути доказом у суді.

Відповідна ухвала суду опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У документі зазначається, що 28 серпня до суду надійшло клопотання слідчого Байрамова А.З., погоджене з прокурором Дзюбою І.О., про накладення арешту на майно, що належить ПП «Транстур», вилучене під час обшуку 27 серпня.

Повідомляється, що серед такого майна можуть бути гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Також речовими доказами можуть бути і документи.

У клопотанні слідчий вказав, що у ході досудового розслідування у справі смертельного ДТП на Сумській у Харкові з’ясовуються обставини проведення ПП «Транстур» навчання водіїв категорії «В», в т.ч. Зайцевої в період з 2 жовтня по 27 листопада 2015 року.

За даними слідства, підозрювана могла не відвідувати заняття, оскільки перебувала у цей час за кордоном.

Повідомляється, що слідчі виявили факти неналежного виконання посадовими особами ПП «Транстур» посадових обов’язків з організації учбового процесу, «що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян».

Згідно з ухвалою, суд дозволив арештувати вилучене під час обшуку майно. Зокрема, виписку з банку ПП «Транстур» у період з 2 жовтня по 27 листопада 2015 року та протокол групи екзаменаційної комісії навчального закладу з підготовки та перепідготовки водіїв.

Раніше, слідчий звертався до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації оператора мобільного зв’язку ПрАТ «ВФ Україна» – про вхідні та вихідні дзвінки компанії «Транстур», їх тривалість, із зазначенням номера IMEI, з прив’язкою до базових станцій в момент здійснення дзвінків, у період з 02.10.2015 по 27.11.2015 року.

Слідчий зазначав, що вказана інформація з каналів зв’язку, яка перебуває у володінні ПрАТ «ВФ Україна» має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вона може нести доказову базу за даним кримінальним провадженням і її неможливо встановити іншим шляхом.

Він наголошував, що є достатньо підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Суддя задовольнив клопотання слідчого.

«Українська правда» звернулася за коментарем до поліції Харківської області та до компанії «Транстур».

У прес-службі поліції заявили, що поки не надають жодної інформації у зазначеному кримінальному провадженні і пообіцяли оголосити подробиці згодом.

У ПП «Транстур» зазначили, що не можуть прокоментувати обшуки і арешт документів, оскільки директор потрапила до лікарні «і знаходиться під крапельницями».

Там пообіцяли, що як тільки керівнику стане краще, вона прокоментує ситуацію.